Deze maand dr. Laubach? Het is volmaakt duidelijk dat de grens tussen bezitters en bezitlozen wordt gevormd door de scheidingslijn tussen zij die wel en zij die niet kunnen lezen. Mensen die iets geleerd hebben kunnen gebruik maken van de zich steeds uitbreidende technische kennis, omdat zij blauwdrukken, voorschrif ten, catalogi en technische tijdschrif ten kunnen lezen. De helft van de mensheid gaat met honger naar bed en dat is de analfabetische helft. willen wij ons personeelsblad openen met u een voorspoedig 1963 te wensen. U acht dit misschien overbodig na onze massabijeenkomst in de bottelarij, maar het is ons gebleken dat wij aldaar verscheidene mensen hebben overgeslagen en wij hebben de indruk dat zij dat niet prettig vinden. Wij maken van deze gelegenheid tevens gebruik al degenen te bedanken die ons schriftelijk hun goede wensen deden toe komen. Nu 1962 tot de voldongen feiten behoort willen wij u niet in het ongewisse laten over hetgeen er in dat jaar met ons is ge beurd; onze aarde heeft zich rond de zon gedraaid en ons in haar vaart meegenomen. Men merkt dat niet zo, maar die vaart is aanzienlijk: 98.000 tot ruim 100.000 km per uur; levend en strevend op de rug van Moeder Aarde hebben wij er na een jaar dan ook meer dan 800.000.000 km opzit ten. Dit zijn aantekeningen die wij speciaal maken voor mensen die weieens verzuch ten dat er nooit wat gebeurt Er gebeurt veel in een jaar: de woorden van mr. Egberts op 2 januari hebben dat wel heel duidelijk in het licht gesteld en de goede luisteraar zal toch wel even onder de indruk zijn gekomen van hetgeen er door eendrachtige samenwerking telkens weer tot stand komt. Er zijn vele mede werkers niet aanwezig geweest op de nieuwjaarsbijeenkomst (door ziekte, verlof enz. verhinderd) en evenmin hebben onze gepensioneerden kennis kunnen nemen van hetgeen er verteld is. Voor hen en voor degenen die nog weieens willen nalezen wat er gezegd is, laten wij in dit nummer de belangrijkste punten volgen. Behalve dat het aantal feest- en vrije dagen in het laatste gedeelte van december een respectabel aantal bedroeg, kwam er door de Nieuwjaarsbijeenkomst nog een kleine vertraging in de bieraflevering bij. Dit had voor enkele grote bierafnemers even peni bel kunnen zijn en daarom belde een chauffeur op Nieuwjaarsdag een paar van zijn grote afnemers op om te informeren hoe het met de voorraad stond en hun mede te delen dat hij op 2 januari wat later zou komen bezorgen dan anders. Dat deze attentie en activiteit bijzonder op prijs werden gesteld door de klanten in kwestie behoeft geen betoog. Moedig en vol verbeeldingskracht vonden wij Personeelszaken, want deze afdeling heeft, waarschijnlijk zonder een ogenblik naar buiten te kijken, de tanden reeds in het probleem van de vakantiehuisjes gezet. De zomer komt, heus al was het alleen maar op de kalender. Foto voorkant: Met de Spaanse tekst voor zich luisteren deze Amstel-senores Ribal Rodriguez, Bueno Salcedo, Navarro Alcarria, erachter Company Pons naar de woorden van de heer Egberts. Dr. Frank Ch. Laubach (79) is een on- derwijsdeskundige die leesboekjes ten behoeve van volwassen analfabeten in 51 landen en in meer dan 165 talen heeft helpen samenstellen.

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 2