Reclameactie voor de winkeliers Maandag 24 december 1962 was een groot aantal functionarissen van ons bedrijf, voor het merendeel zij die betrokken zijn bij de verkoop van ons produkt (verkoopleiders, vertegenwoordigers enz.) in Tivoli te Utrecht bijeengekomen. Ér hing een sfeer die gebruikelijk is als de Kerstdagen zo dichtbij zijn en het eind van het jaar aan staande is. De heer Kranenberg, die de vergadering presideerde, wees erop dat het in de bedoeling lag een overzicht te geven van hetgeen op commercieel gebied was bereikt en te vertellen wat er in de eerst komende maanden zou gaan gebeuren. Zo als men reeds heeft kunnen constateren be trof dit laatste de winkelactie met de vilt jeshouders. Bij aankoop van zes flessen Amstel bier kan de klant voor een kwartje een fleurige houder van plastic kopen, die een aantal leuke bierviltjes en een fles- opener bevat; een bestelbon maakt het mo gelijk op eenvoudige wijze een nieuwe voorraad viltjes aan te vragen. Dat de slij ters buiten deze actie vallen houdt verband met wettelijke bepalingen die de verkoop van branchevreemde artikelen verbieden. Door een greep onder hun tafeltje te doen kwamen de aanwezigen bij wie deze ac tie in zeer goede aarde viel in het bezit van zo'n in plastic verpakte houder, die met een punaise aan de onderkant van het tafelblad was bevestigd. De heer Kranenberg, die niet ontevreden was over hetgeen in het afgelopen jaar was gepresteerd door onze verkoopmensen, deed tevens enige mededelingen. Na een geza menlijke lunch werd het zamenzijn be ëindigd zodat ieder weer op tijd thuis kon BENOEMINGEN De heer J. Siep is m.i.v. 1 januari 1963 benoemd tot districtverkoopleider voor de horeca-verkoop in de noordelijke helft van Nederland. De heer J. H. C. de Vries is benoemd tot hoofdinspecteur. De heer D. Aartse Tuyn is belast met de externe kwaliteitscontrole. J. G. A. WEISENBORN f Zaterdag 19 januari j.l. is onverwacht overleden de heer J. G. A. Weisenborn, 67 jaar oud. In 1916 in dienst gekomen, heeft de overledene tot eind 1961 de Am- stel Brouwerij gediend; hij was chef van het laboratorium en verantwoordelijk voor het brouwtechnische deel van ons bedrijf. VIJFTIG JAAR GELEDEN In 1913 waren er in Nederland 427 brou werijen. Een heleboel, zult u zeggen, maar het was niets in vergelijking met Duits land, waar men er 10.212 telde. In Beieren alleen al werkten 5.000 brouwerijen (on geacht de huisbrouwerijen) met een totale produktie van 19.096.000 hl, hetgeen toen een tiende was van al het bier dat in de wereld werd gemaakt. Vijf jaar daarna was de eerste wereldoorlog afgelopen en deze had in Nederland 289 brouwerijen overgelaten (138 waren er dus verdwenen, maar in Duitsland waren cr 3.299 opgeheven, zodat er in totaal nog 6.913 bestonden. BIER OP DE HORECA VA Op de Horecava, de tentoonstelling voor de mensen uit het horecabedrijf, die van 7 tot 10 januari in het RAI-gebouw is ge houden, was natuurlijk ook het Nederland se bier vertegenwoordigd. Het Centraal Brouwerijkantoor had een stand ingericht waarin alle 26 Nederlandse brouwerijen met hun produkt een plaatsje hadden ge kregen. Dit was een unieke gelegenheid om de 26 soorten pils die in ons land gebrou wen worden eens te proeven. Er was in derdaad iemand die het heeft gedaanna het ledigen van zijn zesentwintigste glas ging hij aan een tafeltje zitten en viel in slaap om niet eerder te ontwaken dan tegen sluitingstijd. Er is 15.000 liter bier uitgeschonken, dat is 60.000 glazen, zodat de 34.000 bezoekers gemiddeld twee glazen pils hebben gedron ken. Het was opmerkelijk dat onze Amsteltap- pers het bar druk hadden, vaak veel druk ker dan de anderen. 16

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 18