De heren VERMEULEN en WAGENAAR 40 jaar in dienst «p de twaalfde dag van de twaalfde maand om twaalf over twaalf sprak ir. Boonen de jubilarissen J. Vermeu len en G. Wagenaar toe, beginnend met dezelfde woorden als deze zin. De heer Wagenaar was op dat moment twaalf dagen langer in dienst dan de man die aan zijn rechterhand zat, want hij betrad de brouwerij voor het eerst op 1 december 1922. In 1922 telde ons land nog 230 brouwe rijen (nu 28) en dronk men toch maar 24,6 liter bier per hoofd (nu 27). Hier mee willen we alleen maar zeggen dat het ons steeds weer verbaast hoe al die man nen die omstreeks die tijd in dienst traden, nu uitgerekend bij de Amstel terecht kwa men; ze hadden ook bij die 229 andere kunnen gaan werken. Vat nu iemand het voornemen op bij een brouwerij te gaan werken dan is de kans veel groter dat de Amstel Brouwerij de gelukkigste is. Hoe dan ook, de heren Wagenaar en Ver meulen kozen de Amstel tot hun werk terrein en zij zijn daar totnutoe gebleven. Op die twaalfde december zaten ze met hun vrouw en kinderen (en zelfs klein kinderen) in de Gijsbreghtkelder, temidden van vele belangstellenden. Nadat ir. Boonen hen namens de directie had gelukgewenst en hun de envelop met inhoud had overhandigd nam de heer R. B. Hartman het woord. Deze feliciteerde hen namens de burgemeester en kon hun mededelen dat het H.M. de Koningin had behaagd hen te begiftigen met de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarvan hij de versier selen opspeldde. VELE ENVELOPPEN De heer Vermeulen, die chauffeur is, werd door zijn collega Burink toegesproken en deze stelde hem een gevulde envelop ter hand namens het expeditiepersoneel. Van de heer Binnekade kreeg hij sigaren, van wege zijn langjarige lidmaatschap van de bond. De heer Feithuis bood een envelop aan namens het jubileumfonds, maar ook de heer Wagenaar kreeg zo'n envelop. Doch eerst had deze zijn baas tegenover zich gezien, de heer Kuyvenhoven, die een klein handkarretje en een envelop aanbood namens de collega's. De heer Wagenaar heeft niet alleen een naam die aan iets met wielen doet denken, maar zijn dagelijks werk als korveeër brengt hem ook nog al eens in kontakt met zo'n voertuig. Het was een geanimeerde bijeenkomst, die de jubilarissen zeker zal bijblijven als de mooiste feestdag van december, een maand die waarlijk geen tekort heeft aan feest dagen. De jubilarissen Vermeulen (links) en Wagenaar. 12

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 14