Hij is goed! net nieuwe jaar begint gezellig voor de her de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. „Veertig jaar in een bedrijf vind ik een enorme prestatie, vooral wanneer men een functie bekleedt, die min of meer staat tussen directie en personeel. Men krijgt dan meestal van twee kanten kritiek. Het is namelijk niet eenvoudig om het zakelijke en het persoonlijke altijd parallel te doen lopen." Dit zei de heer Roosdorp, toen hij namens het personeel de heer Tournier toesprak. En hij vervolgde: „Ik mag wel zeggen dat u altijd voor de belangen van het personeel bent opgekomen en als er problemen zijn geweest, heeft u altijd getracht die naar beste weten op te lossen." Aangezien het, zelfs met de hulp van me vrouw Tournier, niet mogelijk was geweest, een passend geschenk te verzinnen (een suggestie om de hengeluitrusting van de jubilaris tg, completeren stuitte af op de Groenendijk, Sjoerdsma, Koole en Overdijk. vrees van zijn echtgenote dat ze dan iedere dag vis zou moeten eten) liet de heer Roosdorp het maar aan de heer Tournier zelf over om iets uit te kiezen voor het bedrag dat door het personeel was bijeen gebracht. De heer Tournier bracht dank aan allen met name noemde hij de groep mensen die van verre waren gekomen, een attentie die wel zeer op zijn plaats was, gezien het barre weder. Wat hem bijzonder had ge troffen waren de woorden die blijk gaven dat het personeel wist en begrepen had dat men op een plaats als die van deze jubilaris tussen twee vuren zit. Terwijl de glazen rondgingen konden wij weer eens constateren hoe belangrijk de viering van een jubileum is, hoe veel die dag voor de jubilaris betekent en ook voor zijn vrouw. Het is dan ook bijzonder goed dat wij in ons bedrijf de moeite nemen bij jubilea uitgebreid stil te staan. Zij konden geen lege glazen zien.

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 12