De heer A. G. Tournier jubileerde Wanneer je om drie uur gehuldigd zal worden in verhand met je veertigjarig dienst- jubileum, heb je de hele morgen vrij. Wat doe je dan „In geen geval heb ik zenuwachtig duimendraaiend naar buiten zitten kijken of de auto er nog niet aankwam", zegt de heer Tournier, chef de bureau en procuratiehouder van het filiaal Rotterdam, die op 2 januari 1963 veertig jaar in dienst was. Mevrouw Tournier zegt: „Ik wil het wel vertellen: hij heeft rustig zitten kwartetten met zijn kinderen en kleinkinderen." «I aar na het koffiedrinken is het menens 11 geworden: de auto haalt het echtpaar af, de heer Cnossen begroet hen bij de deur en overhandigt mevrouw Tournier een bos bloemen. In de directiekamer staan de heren Kranen- berg en Van Voorst van Beest te wachten. Er worden handen geschud en dan gaat men naar boven, naar de koffiekamer waar het personeel verzameld is. Vertrouwde sfeer; vandaag toch vreemd. Nadat iedereen heeft plaats genomen, spreekt de heer Kranenberg, die er o.a. op wees, dat het werken voor de Amstel in Rotterdam lang niet altijd gemakkelijk is geweest en dat in de strijd om ons bier te verkopen de naam Tournier met ere ge noemd mag worden. „Bovendien heeft de heer Tournier een heel belangrijke rol vervuld bij onze exter ne public relations, hetgeen heel in het kort wil zeggen dat de mensen buiten het bedrijf je goed kennen en waarderen. U hebt wat gepresteerd in uw leven en daar bij mag zeker niet vergeten worden uw jarenlange beoefening van de biljartsport, die u op vele manieren ook voor ons be drijf naar voren hebt gebracht", aldus de heer Kranenberg, die besloot met de heer Tournier namen de directie hartelijk te be danken voor zijn trouw en zijn plichtsbe trachting ook in minder rooskleurige perioden. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING De heer Van Loon, die de burgemeester van Rotterdam vertegenwoordigde, kent de jubilaris al vele jaren en het deed hem bijzonder veel genoegen, dat hij nu speciaal voor de heer Tournier naar het filiaal was gekomen, o.a. om hem namens de burge meester te feliciteren. Hij kon de heer Tournier mededelen dat het H.M. de Ko ningin had behaagd hem te begiftigen met f Jubilaris Tournier met echtgenoterechts de heren Cnossen en Koopmans, links de heer De Vos. 9

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 11