Een beekje met waterplanten in de omgeving van Hulshorst. bewijzen te telefoneren. Niet naar zijn secretaresse, mejuffrouw Sanders, want die was in ons gezelschap. „Er gebeurt altijd wat in dit bedrijf", zei hij. ,,'k Heb zo juist even geïnformeerdeen wegwerker heeft een hartverlamming gekregen en op een overweg is een kettingbotsing ontstaan. Gelukkig kwam er geen trein aan." Gelukkig kwam onze trein wel aan en hij bracht o.a. nog een paar functionarissen van de NS mee. Ook zij zouden de tocht meemaken. Terwijl de trein zich over de Veluwezoom voortspoedde op weg naar Hulshorst, zei een van de NS-functionaris- sen: „Klachten krijg je ook. Zo hadden we eens een man, die naar Oostenrijk was ge weest en zich nu kwam beklagen. Er zaten nooit ballen in de soep en ze hadden in een hotel geslapen dat aan een straat lag zonder trottoir SPECIAAL TARIEF Reizende van Amsterdam komt eerst Huls horst en dan Nunspeet. Stapt u nu uit in Hulshorst en wandelt u naar Nunspeet en neemt u daar de trein weer terug, dan hebt u een leuke dag gehad. Dat is nou precies wat de Spoorwegen ons wilden laten zien en meemaken. U koopt een kaartje tegen speciaal tarief (2de klasse 4,50 retour, kinderen onder de tien 2,50) op het Centraal, Muiderpoort of Sloterdijk station, u spoort naar Hulshorst en daar kunt u die wandeling naar Nuns peet gaan maken, maar u moogt ook in Hulshorst blijven en vandaar uit huiswaarts keren. Het is evenwel niet toegestaan on derweg de reis te onderbreken en u moet ook weer terug naar Amsterdam. Deze bepalingen houden verband met de zeer speciale bedoeling die de Spoorwegen hiermee hebben gehad. Nu velen zich gemotoriseerd verplaatsen is er een tijdpassering ontstaan die berm toerisme heet: men zet zijn voertuig aan de kant van de weg en gaat een paar pas sen er vandaan naar het verkeer zitten kijken. Meestal zal men daarvoor een mooi plekje uitzoeken, maar zodoende komt men nooit verder dan de rand van dat mooie plekje, omdat men dan zijn wagen uit het Wk' gezicht verliest. Zij die geen vervoermiddel hebben, willen er ook weieens uit en staan dan voor de vraag: waarheen en hoe? Voor beide categorieën hebben de Spoor wegen nu deze tocht naar Hulshorst-Nuns- peet opgezet. Een uitstekende gedachte, want u neemt de trein, stapt in Hulshorst uit en uw wandeling begint. Verdwalen kunt u niet, want paaltjes met roodwitte band (geen Amstelreclame dit keer) geven de route aan. Na een wandeling van twee tot drie uur komt u in Nunspeet bij het station uit en in die tussentijd hebt u kennis gemaakt met een van de mooiste gedeelten van de Veluwe. 6

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 8