Met de trein naar de bossen J n Hoog Soeren is het grootste hert te vinden dat sinds eeuwen in ons land werd waar- genomenhet is een edelhert, een vierentwintigender en men heeft vastgesteld dat het een harem heeft van zeventig hinden. Er zijn 298 spoorwegstations in ons land. Zulke dingen moet je onmiddellijk opschrijven als ze verteld worden door een deskundige. Om twee redenen: je hoeft ze dan niet meer te onthouden en de deskundige vindt het prettig dat het wordt opgeschreven. Eenmaal thuisgekomen lokt zo'n aantekening een verrast kreetje uit, want als je een dag met een groep personeelsredacteuren op excursie bent, hoor je heel wat en vergeet je heel wat van het gehoorde. SPANNING de internationale treinen. Wist u dat de spoorkaartjes een codeletter hebben, waar- De Nederlandse Spoorwegen wilden door de controleur bij de uitgang in één ons laten kennismaken met een trein- oogopslag kan zien of u wel het juiste reis naar Hulshorst en een voetreis kaartje aan hem voorlegt terwijl u zich naar Nunspeet. Niet direct onderwerpen naar de uitgang spoedt? Wist u dat het zijn die volgeladen zijn met dramatiek en span- voordeel heeft om met een stoptrein te ning. Toch was er wel spanning, want (a) rijden? U kunt dan uitstappen in een de Spoorwegen hadden ons eerst niet ver- plaatsje waar u graag eens een uurtje zoudt teld waarheen de reis zou gaan en (b) om- willen rondkijken; u mag uw spoorreis na dat het november was kon het met recht melijk zo vaak onderbreken als u wilt. vriezen of dooien. Geef uw kaartje bij de controle en vraag Om drie minuten voor half tien vertrok er een vertoef stempel op. onze stoptrein naar Amersfoort. Drs. H. Wissink, chef afdeling Voorlichting was Zulke dingen hoor je als je de gast bent onze reisvader, die onderweg de coupé's af- van de spoorwegen, want ze houden van liep om te kijken hoe wij het maakten. spreken, dat gelieve u van ons aan te ne- In Amersfoort moesten wij overstappen in men. De heer Wissink loopt op andere de stoptrein naar Zwolle. Is het u weieens wijze over een perron dan u, want hij heeft opgevallen dat Amersfoort zo'n groot sta- onbewust dat gevoel in zich van 'hier hoor tion is/heeft? (De spoorman zegt is, de ik'. In Amersfoort ook: plotseling staat hij buitenstaander zegt heeft). Dat is vanwege in het kantoor van de doorgaande plaats- Ree met eendags kalfjes, een hartveroverend groepje in het Veluws Diorama te Nunspeet. 5

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 7