Wat hwtk betekent de r.k. universiteit van Nij megen, werd onlangs in de Gijsbregthkelder verheven tot Chevalier de la Bière Amstel. Hij ontving deze onderschei ding vanwege zijn verdien sten als directeur-exploitant van de Commanderie van St. Jan, als lid van de bouwcom missie van de Sociëteit Ro land en als organisator van het lustrum der Nijmeegse studenten. De senaat van het Nijmeegse Studentencorps was bij de plechtigheid aan wezig. De heer Houtzager diendeals waarnemend groot-kanselier, de heer Ber- tens de ridderslag toe. De hoofdwerktuigkundige (hwtk) was een man die trouw iedere ochtend on middellijk zijn flesjes in de koelkast zette. Hem had dan ook al verscheidene malen het lot getroffen dat hij ondanks zijn goede zorgen toch geen koud bier vond. ,,Laat me nog eens horen hoe u dat uit spreekt!" Bij het uitbreken van de oorlog werd het Amstel bier aan boord van de KPM-sche- pen gerantsoeneerd: dagelijks twee fles jes de man. 's Morgens werden de flesjes, zo uit de grandroom, dus warm, in de hutten afgeleverd en de mannen moesten zelf zorgen dat ze in de koelkast kwa men, wilden ze in de loop van de dag een koud glaasje bier kunnen genieten. Natuurlijk vergat men weieens het bier koud te zetten en als men dan na afloop van de werkzaamheden in de machine kamer bezweet en dorstig boven kwam, keek men tegen twee warme flesjes bier aan. Maar geen nood, anderen hadden hun bier wel in de koelkast gezet. Dit hing de goede man tenslotte de keel uit en op een dag schreef hij op het etiket van zijn flesjes met grote letters hwtk. Die middag kwamen de derde en de vier de werktuigkundige na hun dagtaak dor stig naar boven. Maar helaas hadden ook zij weer eens vergeten hun bier koud te zetten. Ze trokken getweeën naar de koel kast, waarop de derde de flesjes aftastte op zoek naar het koudste. Plotseling zei de vierde: „Kijk, derde, deze moeten we hebben, hwtk: haal weg, te koud De warme flesjes werden meegenomen en omgeruild tegen twee koude. Dat om ruilen kwam dagelijks zoveel malen voor dat wanneer eindelijk de rechtmatige eigenaar zijn bier kwam halen, deze al leen maar warm bier in de koelkast aan trof.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 15