Waar ligt Amsterdam Onze adjunct-directeur, drs. Miedema ver bleef enige tijd geleden in Porto Rico, waar hij aan de telefoniste van zijn hotel een telegram opgaf. De telefoniste zette dit korte telegram op de telex voor het telegraafkantoor te Porto Rico Operation Amsterdam (telegramadres van de afdeling van de heer Miedema) Zestiende naar Curasao Miedema Een minuut later verschijnt op de telex de volgende vraag in het Spaans, afkomstig van de telegrafist Donde es Amsterdam(Waar ligt Amster dam?) Antwoord van de telefoniste Hold on 1 shall find out. (Wacht even dan vraag ik het) The party fust went out but I think that is a code, must he England (De man in kwestie is net weg, maar ik denk dat het code is, moet Engeland zijn.) Even later: It is Holland (Het is Holland) Tks Thanksdank u) Mochten er nog lieden zijn die menen dat Amsterdam een wereldstad is, laat hen dan door het voorgaande tot bescheidenheid worden gebracht, zei de heer Miedema. De enige, maar dan ook werkelijk énige verontschuldiging die wij voor de telefo niste en de telegrafist (beiden toch wel mensen die zo nu en dan met aardrijkskun de te maken hebben) kunnen bedenken, is de tijd van de dag: het was kwart voor negen ('s ochtends). Ook Cliff Richard weet het afkeurend foei te laten horen. Hoe anders reageerden deze Ecuadorianen. Het veld was afgezet door een meters hoog hek waarachter zich een brede gracht bevond. Tijdens de wedstrijd stonden er ook op regelmatige afstand agenten langs het veld opgesteld. Tijdens de wedstrijd gebeurden er dingen die de menigte niet aanstonden vooral omdat Argentinië sterker bleek te zijn. Al spoedig vlogen er ledige flessen door de lucht met de bedoeling de scheids rechter te treffen. Op de tribunes werd heftig van gedachten gewisseld en vlijtig op de grond gespuwd. Al spoedig stormden de eerste heethoofden de tribunes af en be klommen het hek, spoedig gevolgd door een menigte. Zij sprongen in de gracht en liepen de toesnellende agenten onder de voet. Er werden rake klappen uitgedeeld. Het veld was zwart van de mensen en de opschudding was enorm. De spelers weiger den nog een stap te doen en hadden zich met de scheidsrechter verschanst in de kleedkamers. Plotseling klonk trompetgeschal. De poor ten van het stadion gingen open en de bereden politie galoppeerde het veld op, gewapend met lange stokken waarmee zij het veld schoonveegde. Toen de orde was hersteld werd de wed strijd pas voortgezet, nadat de gezant van Argentinië zijn landgenoten op gezag van de president der republiek Ecuador, had verzekerd, dat de spelers niets meer zou overkomen. De bereden politie bleef tijdens de wed strijd aanwezig. Er werd verder heel lauw en omzichtig gespeeld. Na afloop had mijn broer de in druk dat hij naar een concours hippique had zitten kijken. En dan te bedenken, dat Quito 2.000 meter boven de zeespiegel ligt. Waar halen ze de adem vandaan. E. v. Kan 12

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 14