UOUAW De Nederlandse deelnemers aan de Tour Boven v.l.n.r.: Charles Ruys, Henk Nijdam van Kreuningen, Kees de Jongh. Beneden Janssen en Leo Knops. veerkracht op. 't Zijn per slot nog altijd normale mensen, kinderen van gewone moeders, ook al lijkt het er wel eens op dat zij tot de afdeling machinerie be horen. Het gebeurde in de Tour nogal eens dat wij, na een lange etappe, in autobussen werden gestopt om naar een stad of dorp, veel verder gelegen, gebracht te worden. Dat waren vervelende reisjes en M daarom nam Jefke Janssen meestal onze auto en stopte daar drie onzer renners in. Zij reden vlot vooruit en ik kwam met de rest van ons stel na in de bus. Zo ook die keer van Antibes naar een gehucht nabij Barcelonette, gelegen hoog in de Alpen. Dat was een rit van onge veer 170 km, over sommige van de ruw ste bergen van het in die omgeving toch al zo ruwe Franse land. Onze bus bleek veel te lang voor de scherpe bochten, die daar hoog boven diepe ravijnen op ons lagen te wachten. Het was geen plezie rige rit, dat kunt ge rustig geloven. Ver- de l'avenir in onze Gijsbreghtkelder bijeen, (■wereldkampioen Milaan!), Jan Janssen, Lex v.l.n.r.: Jan Willemsen, Piet Liebregts, Jef schillende malen bleef ons rechter ach terwiel nog maar net op zo'n laag muur tje afscheiding tussen leven en een gewisse dood hangen. Dat alles kost te niet weinig van de zenuwen, vooral van de renners. Immers, zij hadden al een zware wedstrijd in de benen, van hun hele lichaam was die dag al zo veel ge- eist OOK AMSTEL Toen we eindelijk hoog in het Alpenland reden, was de stemming een heel eind onder nul. 't Was allang aardedonker, wat ons ook al niet vrolijker maakte. In de bus heerste stilte, een stilte die zo af en toe onderbroken werd door gemopper in allerlei talen. Het Nederlands bleef daarbij niet achter Plotseling waren wij in het stadje Barce lonette. Het zag er donker en triest uit. „Als dat het vrolijke Frankrijk is, dan zie ik maar liever Nootdorp", zei Jan Jans sen en hij bedoelde het niet eens als een grapje. 7

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 9