Afscheid van de heer W. H. Schuhking In intieme kring is dinsdag 31 juli j.l. het afscheid gevierd van de heer W. H. Schukking, die zevenentwintig jaar in en ten behoeve van ons bedrijf heeft gestof feerd en behangen. Vieren is eigenlijk het woord niet, hoewel een bijeenkomst bin nen onze muren nu eenmaal onmiddellijk een feestelijk karakter krijgt door de bla den met pils waarmee wordt rondgegaan. Ook de heer Schukking zelf zal dit af scheid niet feestelijk hebben opgevat, hoewel het samenzijn met enkele tiental len vrienden en bekendden deze 71-jarige zeker goed zal hebben gedaan. De heer P. B. Kuyvenhoven sprak de scheidende in de hertenkamer van de Gijsbreght- kelder toe en bood hem namens vele vrienden het boekje Kroeglopen van S. Carmiggelt aan, alsmede een weelderige kist sigaren en een boeket bloemen voor zijn echtgenote. Ook de heer R. M. Wijdeveld liet van zijn waardering blijken, zo ook de heer J. Beekman. De heer Schukking sprak een dankwoord, waarin hij ieder betrok met wie hij in de loop van die jaren zo prettig had mogen samenwerken. „Begin 1934 werkte ik voor het In- danthrenhuis en hing gordijnen op in het kantoor van de brouwerij. Toen kwam de heer Van der Veen naar mij toe en vroeg of ik tien gordijntjes wilde wassen die in het directiekantoor hingen. Dat was het begin. Later werd ik belast met het stofferen van stoelen en toen de oor log kwam had ik net mijn huis vol ma teriaal. Daarvoor heb ik nooit zwarte prijzen gevraagd en ik ben blij dat ik het niet heb gedaan, want de directie is mij daarvoor zeer dankbaar geweest niet al leen, maar zij heeft ervoor gezorgd dat ik degene was die alles op het gebied van stofferen en behangen aan de brou werij mocht leveren," Nu gaat hij het kalm aan doen onze goede wensen vergezellen hem. Wij zul len zijn guitige blik en zijn opgeruimde persoonlijkheid missen. TISTOCHWAT Jaarlijks worden er vijftig onbekende zoogdieren ontdekt, honderd vissen, vijf tien vogels en vijfduizend insecten. De heer Schukking ontvangt een grote doos sigaren uit handen van de heer Kuyvenhoven. 4

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 6