Het mOOÏe handje door Martie Verdenius Herinnert u zich het nog? Bij de ooms en tantes, bij de mevrouw van hiernaast, bij de meneer van de post, bij oma en de juffrouw van de kleuter klas „Zo, krijg ik een handje van je?" En wat gaf uPrecies, het mooie handje. „Wat een beleefd kind!" riepen de ooms en tantes, de mevrouw van hiernaast, de meneer van de post, oma en de juffrouw van de kleuterklas uit. Zouden ze dat nu ook nog zo uitbundig roepen, als ze ons in het verkeer zagen? Ik ben er niet geheel zeker van. Ik heb haast, u hebt haast, we hebben allemaal haast. En dan is er van die ehnou ja, d'r is geen beter woord voorrotzakken langs de weg, die 's effetjes proberen je dwars te zitten. Maar dan zijn ze nog niet gelukkig! Er is altijd baas boven baas. Wat moet je dan nog met je mooie handje. Een dreigende vuist kunnen ze krijgen! Naast de rotzakken heb je de sufferds, de koekebakkers in het verkeer, de weife laars op de zebrapaden. Dan heb je het mooie handje nodig om op je voorhoofd te wijzen. Degeen, waar het voor bedoeld is, braakt dan enkele verwensingen uit, die ook niet voor de poes zijn. U hoort het niet, maar het blijft in de lucht hangen als een boze wolk. Ons hele wegverkeer heeft een zoldering van boze wolken. Alle haatgedachten, ver vloekingen en hoonmimiek van voetgan ger naar brommer, van brommer naar auto, van auto naar auto, vanieder een naar iedereen, houden de geboorte van onnodige ongelukken in zich. En alleen om die reden wilden het Ver bond voor Veilig Verkeer en ik het mooie handje terug. Met het gebaar van „gaat u eerst", met de hoffelijkheid van „de weg is voor ons allemaal". Door de boze-wolkzoldering flitsen dan warme vonkjes. Sentimentele onzin, dacht u Lieve mensen, als het dierbaarste wat je hebt, dood wordt thuis gebracht of mis schien alleen maar een beetje verminkt... Dan kun je alleen nog maar een berus tend gebaar maken met het mooie handje. Huisdansonkest Er zijn plannen om een huisdansorkestje op te richten. Er zijn mensen in ons bedrijf met wie in een handomdraai zo'n orkestje te vormen is. Het is alleen de vraagwil len zij eens over de oprichting en de voor waarden komen praten? Daarom roepen wij ieder die een muziek instrument kan bespelen op zich te melden bij de heer Struiksma (telefoon 410) ten einde deze zaak eens te bespreken. Er is voor zo'n huisorkestje ruim emplooi zodat men niet behoeft te vrezen dat het een eindeloos gerepeteer zal worden met een maal per jaar een uitvoering. \VAv \f i4~rdvttjt'-*-'. Een dreigende vuist kunnen ze krijgen Dankbetuiging Maanden geleden is de heer B. Smink op bijzonder aardige wijze uitgeluid toen hij met pensioen ging. Het enige wat hem nog te doen stond was al zijn collega's en vrien den te bedanken voor de kameraadschap die hij in ruim 39 jaar heeft mogen on dervinden. Dus schreef hij een briefje aan Het Spongat. Elke keer dacht hijnu zal die dankbetuiging er wel in staan. Bleek dat niet het geval te zijn, dan wachtte hij maar weer geduldig. Tot zijn dochter een keer Het Spongat opbelde en vroeg waar om haar vader zo lang op zijn dankbetui ging moest wachten. Het raadsel was toen gauw opgelost, want op de redactie was niets ontvangen. Daarom maken we ons nu pas tot tolk van de heer Smink en ver trouwen dat alle oud-collega's dit zullen lezen. 3

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 5