Brand in Rotterdam Deze foto ontvingen wij van het filiaal te Rotterdam, dat dit jaar tweemaal ernstig is bedreigd. Op 6 april j.l. ontplofte een ketel bij de buurman, de chemische fabriek Chefaro, waardoor in onze garage nogal wat schade ontstond, maar als door een wonder werd niemand getroffen door het rondvliegende puin. Dat was dus op 6/4. Op 4/6 brak een enorme brand uit bij de buurman van Chefaro, de verffabriek van Ludwig Leven en Sormani. De heer Tournier, die ons de foto toe zond, vertelt dat hij die avond een biljart wedstrijd aan het spelen was om het zil veren Nieuwsbladbiljart. „Ik werd opge beld door mijn zoon, die vertelde dat er brand was op de Keileweg. Eerst dacht ik dat ze me voor de gek hielden, want bil jarten is dan wel mijn voornaamste en eer ste hobby, naar branden kijken is mijn twee de liefhebberij. Maar mijn vrouw bevestig de dat het ernstig was en ik ben nog nooit zo hard door Rotterdam gereden als die avond. Politie om me op mijn overtredingen te wijzen was er niet, want zowat alle agen ten waren naar de brand. Het toeval wil de dat de heer Gruythuysen, die bij het filiaal woont, die dag in Amsterdam was en voor zijn vrouw waren het dus angstige uren met al die spuitgasten die op het dak moesten en met hun natte kleding en schoenen over alles heenliepen. Eerst liet ik de spuitgasten van de drijvende brand weer op ons terrein toe, vanwaar ze de brandende fabriek goed konden bereiken en daarna hield ik met de Amstelslang de zaak bij ons nat, want het regende von ken. Na een uurtje nam een brandweer man dit karwei van mij over en kon ik P v- r H De verffabriek een puinhoop. de wagens naar buiten gaan rijden, want inmiddels had ook Chefaro vlam gevat. Ik verwonderde mij intussen over het lange uitblijven van Gruythuysen, maar die had een uur lang achter het lijntje staan tieren tegen de politie die hem de toegang tot de Keileweg verbood. „Mijn vrouw zit al leen", riep onze getergde garagechef. „De mijne ook", grapte de agent. Toen hij dan eindelijk de benauwde veste bereikte, was het enige wat hij te doen had de journalis ten in toom houden, die het kantoor over stroomden teneinde de telefoons te berei ken. Gelukkig bleef ons gebouw behou den", zo besloot de heer Tournier, „maar dat het bij de buren niet mis is geweest, bewijst de foto wel. Leven en Sormani gaat niet meer herbouwen op de Keileweg, maar bij Chefaro zijn ze hard aan het werk om de zaak te herstellen." Rotterdam kennende twijfelen wij er niet aan of dit zal spoedig een voldongen feit zijn. EMISSIE VAN DE PUERTO RICO BREWING CO. INC. In Puerto Rico werd op I maart j.l. opge richt de Puerto Rico Brewing Co. Inc., een vennootschap waarin de Amstel Brouwerij deelneemt. Deze vennootschap heeft uitgegeven een heden bestaande uit een tien-dollar-obliga- tie plus twee aandelen zonder nominale waarde. De uitgifteprijs voor een dergelijke eenheid bedroeg 18, De gehele emissie bestond uit nominaal 2,5 miljoen 7 obligaties en 500.000 aandelen zonder nominale waarde. De uit gifte van de eenheden werd door het pu bliek gunstig ontvangen. Binnenkort kan met de uitvoering van het brouwerijproject een begin worden gemaakt. Deze brouwerij zal een aanvangproductie hebben van cir ca 100.000 hl bier en Malta (alkoholvrije drank) tesamen. Men hoopt eind 1963 of begin 1964 het eerste bier en Malta te kunnen afleveren. Namens de Amstel Brouwerij hebben in het bestuur van de nieuwe vennootschap zitting de heren mr. E. J. Egberts, ir. R. van Marwijk Kooy en drs. A. Miedema. Ir. Al. Jansen is nu in Puerto Rico om met onze partners de aanbesteding van de brou werij te regelen. Wij hopen dat in de twee de helft van september met de bouw kan worden begonnen. Intussen zijn en worden op onze aanwij zingen de machines en andere delen van de bedrijfsinstallatie besteld.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 4