Geuren die we niet kunnen luchten Dit zijn de heren Figa en Mas van La Maison du Champagne te Perpignan, die met reel enthousiasme in deze Zuidfranse streek ons bier verkopen. Amstel, la meilleure bière du monde (het beste bier ter wereld), hebben ze op hun bestelwagen laten schrij ven. Dat het hun met deze slagzin ernst is, bleek kortgeleden, toen de heer Figa iemand die het op dit punt niet met hem eens was, met zijn vuisten bewerkte. Wenken als de navolgende leest men meestal graag, maar men vergeet ze bij zonder sneldaarom zouden wij u het advies willen geven: lees ze en herlees ze, desnoods hardop, anders dwingt u zich steeds Het Spongat bij u te dragen, teneinde het onmiddellijk te kunnen raad plegen wanneer u een van de onderstaan de luchtjes signaleert. De kwalijke geur van de gootsteen kunt u verdrijven door er kokend water, ver mengd met eenderde bleekwater door te tlK g'eten- Verflucht is bijzonder hardnekkig; toch kunt u deze met succes bestrijden door in de kamer waar u verft enkele geopende flessen met zwavelzuur te plaatsen. Wees daar uiterst voorzichtig mee en houd de kinderen verre Luchtjes van de ziekekamer blijven han gen lang nadat de persoon in kwestie weer genezen is. Remedie: enkele schij ven rauwe ui op een schotel. Tabaksdampen verdwijnen bij toverslag wanneer men enkele gedroogde sinaas appelschillen in de kamer verbrandt. Vaatwerk dat naar vis ruikt moet wor den ingewreven met mosterdpoeder of geflambeerd worden met alkohol (een scheutje alkohol erop en aansteken). Snij met een mes een schijf ui af en het mes wordt neutraal van lucht. De geur van koffie kan men uit een blik verdrijven door er een paar lucifers in op te laten branden. 21

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 43