Vacant iegangers Uitgerust en dankbaar. Dat waren de brief schrijvers die ons lieten weten hoe zij het gehad hebben in de zomerhuisfes. Vooral de gepensioneerden waren opge togen en. uitgerust. Worden gepensioneerden ergens moe van vraagt men misschien. Ja, al was het alleen maar van het drukke verkeer. In de stilte van de natuur hebben zij even kunnen bij komen van het jachtige stadsleven. De meeste briefschrijvers hebben er de tijd voor genomen en doen hun dankbaarheids uiting niet af met twee regels. Als voor beeld ruimen wij gaarne een plaatsje in voor een ontboezeming van de heer Koe kenbier. Als voorbeeld, want de andere brieven hebben een soortgelijke strekking en de schrijvers zullen ons wel niet kwalijk nemen dat wij niet alle brieven publiceren. Laten zij ervan overtuigd zijn dat wij hun reacties op hoge prijs hebben gesteld. Terug van onze vacantie in Ommen, wil ik gaarne op de eerste plaats bedanken allen die hebben medegewerkt aan de pret tige en vooral rustige 14 dagen die wij door bemiddeling van onze Amstel Brou werij in Ommen hebben mogen doorbren gen. Onvergetelijk zijn voor ons die dagen ge worden in de daar nog ongerepte natuur, waar nog van alles te vinden en te beleven is, vooral voor hem die daar gevoel en oog voor heeft. De mooie boswandelingen naar bosmeertjes in een zandverstuiving; het plotselinge wegspringen van een haas of konijnen, die kennelijk niet op je be zoek gesteld zijn. Iedere dag beleef je weer wat anders; een genot was het, als je 's morgens vroeg uit je bed die lang oren met elkaar zag zien spelen en de eek hoorns in bomen zag klimmen. De Vlaamse gaaien maakten mij al vroeg met hun ge schreeuw wakker om hun portie brood dat ze van mij kregen. Erg dankbaar waren ze niet; want als het brood op was vlogen ze weg en je zag ze verder de hele dag niet meer tot tegen de avond, dan kwamen ze weer opdagen voor het tweede rantsoen. De bosvinkjes waren dankbaarder die zweefden de gehele dag om ons huisje heen. Ook ben ik 's morgens vroeg nog een hertenfamilie tegengekomenvader, moe der en een kind tussen hen in; ik had het geluk dat ik tegen de wind inging, zodat ik ze betrekkelijk van heel dichtbij kon gade slaan. Als ik zo in gedachten die heerlijke tijd eens aan me voorbij laat gaan dan moet ik eerlijk bekennen dat ons eigen land toch wel heel mooi is. Het leven in zo'n vacantiehuisje is ook leuk; eigenlijk weer een belevenis op zich zelf. Je hebt bij lange na niet het comfort van je eigen huismaar missen doe je het zozeer niet omdat alles in de natuur om je huisje heen er zo bij past. Ik kan me voorstellen dat er ook wel weer mensen zullen zijn die het er te stil vinden, maar het is juist deze stilte en de rustige natuur die een gehele ander mens van je maken. En hoevelen op de brouwerij zullen deze rust juist hard nodig hebben. Voor ons is het een onttrekking aan het drukke stads gewoel geweest en het heeft óns kennelijk al zoveel goed gedaan. Wat moet het dan al niet zijn voor iemand die het hele jaar hard moet werken. Ik hoop dan ook dat nog velen van deze gelegenheid zullen profiteren. Het kamp ligt vijf kilometer van Ommen, neem daarom voor de eerste paar dagen groenten, vlees, aardappelen en brood mede; melk en eieren kan je volop bij de boer halen. Het huisje is zeer practisch ingedeeld, de bedden zijn goed maar in de hoofdkussens is haast geen kapok meer. Ik heb gebivak keerd in de Reehut, van binnen erg som ber en de gordijnen kan je niet sluiten, omdat ze te kort en te smal zijn. Ook wil ik u er nog even op wijzen op de vocht en de koude vooral in de tijd dat wij er geweest zijn van 1 september t/m 15 sep tember. Zelfs het beddegoed was klam. Dit zou verholpen kunnen worden met een butagaskacheltje wat gemakkelijk op de butagascilinder kan worden aangesloten (volgens de omwonenden van het kamp waren er vroeger butagaskacheltjes). Het is niet de bedoeling van afkammen, daar is de prijs niet naar, maar vooral voor bejaarde mensen is kou en vocht een grote vijand. Ik hoop dan ook dat deze aan wijzingen tot verbetering mogen bijdragen. De hartelijke groeten ook van mijn vrouw, de familie Koekenbier. TISTOCHWAT Zestig jaar geleden sloten de voor naamste brouwers zich aaneen tot de Bond van eigenaren en directeuren van Nederlandse Brouwerijen. Veertig jaar geleden waren er 230 brouwerijen in Nederland; het hoof delijk verbruik per jaar bedroeg 24,6 liter. 20

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 42