We kropen door het oog van de naald «p zaterdag 29 september vertrokken om plm. 1 uur een voetballerscombinatie der Amstel Brouwerij met enkele ge nodigden en helpers, onder de mooist denk bare weersomstandigheden naar Valken burg (Vliegveld) om daar tegen de Onder- Officieren hun traditioneel geworden jaar lijkse wedstrijd te spelen, die om 2.30 uur begon. Na wat heen en weer spelen, loste Joop Tuininga onverwacht een keihard schot, ra kelings over de lat. Het had een beter lot verdiend om ons de leiding te geven. Het zou echter anders lopen, want na 14 mi nuten spelen gelukte het sergeant Cöhrs met een mooi schot de stand op 10 te (brengen. Direct daarna miste Joop een droomkans om gelijk te maken, door voor open doel te missen. Het zou een klein half uur duren, alvorens onze rechtsbin nen na mooi aangeven van onze spil Cor Meyer de gelijkmaker kon scoren. Aan beide kanten werden nog verschillende mooie kansen om zeep gebracht. Even na de rust gelukte het Joop nu wel, en met een mooie schuiver welke door spil Cor doelrijp was gemaakt maakte hij er 12 van, hetwelk ook de eindstand zou worden van een prettige en sportieve wedstrijd. De leiding was in bekwame handen zowel de scheidsrechter sergeant v. Veen als onze grensrechter Joop waren prima. Na afloop van het voetballen gingen we naar het kamp terug. Om 6 uur werden we door de hofmeester aan de rijsttafel genodigd, waaraan de grootste zorg was besteed en die voortreffelijk smaakte, even als het blikje Amstel pils dat hierbij geser veerd werd. De heer Struiksma bood een herinneringsvaantje als aandenken aan. Na de maaltijd begon de feestavond. Deze kenmerkte zich zoals altijd door een gezel lige sfeer. Na enkele uren kwam het afscheid voor ons, en konden we terugzien op een ge zellige dag. A. J. f. v. B. I oor de oude poort van de stad Rhodos op het gelijknamige Griekse eiland zit deze schoenpoetser die opvallend reclame maakt voor ons bier. Toen mr. hlScholte, secretaris Speciale Diensten van de KLM dit tafereel zagmaakte hij deze foto, die, hoewel uit een rijdende auto genomen lang niet slecht is uitgevallen. 15

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 37