MSBMMNMHRiBSHi Een bekende persoonlijkheid uit Willemstad, de heer Af. S. L. Maduro werd in de Gijsbreghtkelder op plechtige wijze opgenomen als Chevalier de la Bière Amstel. Na de ridderslag werd het gehele gezelschap, w.o. het Antilliaanse voetbalelftal gefotografeerd. Links naast de heer Maduro zittendstaat de heer A. J. Sprocknaast deze de heer W. van Rosberg voorzitter Curaqaose voetbalbond) Het is ongelooflijk te zien hoe snel de duif het voor elkaar krijgt. Het Washington State Coliseum is een zeer merkwaardige betonnen constructie met een oppervlakte van 12.000 m2. Midden in het Coliseum brengt een schachtloze lift met een glazen bolvormige cabine honderd men sen tegelijk boven in het gebouw waar 350 aluminium kubussen met een zijde van an derhalve meter hangen. Een half uur lang wordt men door de kubussen geleiddoor modellen en films worden het verleden en het heden weergegeven, terwijl een voor stelling van de toekomst wordt gegeven in de vorm van de onderlinge afhankelijkheid van wetenschap en techniek in het creëren van de omgeving van de mens in de 21ste eeuw. Het paviljoen van de lucht- en ruimtevaart bevat modellen van vele satellieten en ra ketten en door middel van filmvoorstellin gen en schema's, platen en beschrijvingen wordt uiteengezet hoe de werking van deze raketten en satellieten is en hoe ze gelan ceerd en gevolgd worden. Modellen op ware grootte van de raketten die nu operationeel zijn, kan men er zien en ook een stuk van een in aanbouw zijnde Saturnus raket, die ongelooflijke afmetin gen heeft. Verder is de capsule te zien waarmee John Glenn zijn ruimtevaart heeft gemaakt. Ook is er een model van het X-15 vliegtuig waarmee meer dan 4.000 mijl per uur is gevlogen en dat gestegen is tot meer dan 94 km hoogte. Bell Telefoon, Ford, IBM, General Electric, Standard Oil enz. hebben ook paviljoens en de meeste hebben als thema ruimtevaart en industrie in het algemeen. Japan heeft o.a. een tank met glazen wan den waarin parelduiksters een demonstratie geven. Nederland heeft niet zijn eigen pa viljoen, maar is vertegenwoordigd in het paviljoen van de EEG en laat de droog legging van de Zuiderzee zien. In dit pavil joen wordt het streven van de EEG uit eengezet en wat het resultaat is geweest sinds de oprichting. Men heeft in Amerika veel belangstelling voor de EEG en er gaat geen dag voorbij zonder dat er in een krant of weekblad iets over gepubliceerd wordt. Eten en drinken kan men volop op deze tentoonstelling. De grootste attractie op dit gebied is het Food Circus, een gebouw met 52 kraampjes langs de wanden, waar van alles te koop is. In het midden staat een vruchtentaart, compleet met suiker- glazuur, tien meter hoog en I2l/2 ton zwaar. Wat men er ook kan krijgen, geen zoute haring, geen croquetten, saucijzen broodjes en gerookte paling. Natuurlijk is er ook veel amusement, ker misattracties waarvan er enkele zelfs spe ciaal voor de Century 21 zijn ontworpen. Iets bijzonders is wel een gepolijste tafel waar men tiencentstukken overheen kan schuiven die in een kleine ring terecht moeten komen. De prijs is een pluche beest van wel D/2 meter groot. Ik hoop dat ik het niet te lang heb ge maakt en dat u een globale indruk van deze wereldtentoonstelling hebt gekregen. Ik zal zo nu en dan nog eens een artikel tje sturen over ons leven hier, maar voor lopig bied ik u de beste wensen aan en de vriendelijke groeten van Vera, Bob en Willy Gevers.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 36