Onze visclub trok er voor het eerst op uit A p zaterdag 13 oktober j.l. trok de pas II opgerichte visclub A(ltijd) B(eet) er voor de eerste maal op uit met twee dames en 23 heren en wel naar moeder Geert, een café gelegen aan het Noord hollands Kanaal. Begonnen werd met een heerlijk kop kof fie tot het signaal „aanvallen" gegeven werd. Na het uitreiken van de wormen, trok een ieder naar zijn bij loting aange wezen plaats. Zo ook de heer Oostra, die werd nagelopen door een zwarte kat (zou het noodlot hem achtervolgen?) Nadat er twee stoten op de scheepstoeter waren gegeven, die de scheepvaart haast lam legden was de strijd begonnen. Al na vijf minuten kwam er een kreet: Schepnet!! en even later spartelde er een brasem van 42 cm in het net, gevangen door de heer Vinkenborg. Na twee minuten weer een kreet, maar een heel eigenaardige. Die kwam n.l. van de poes, want de heer Oostra haalde een baarsje uit het water ter grootte van de bek van de poes en zij had er dan ook niet veel moeite mee. Of het nu het instinct van de poes was om bij de heer Oostra te blijven of iets anders, in ieder geval haalde deze na die tijd nog acht keer een maaltje voor de poes naar boven, niet wetende, dat hij zich daarmede bovenaan de ranglijst plaatste. Tot de eer ste rustpauze werd er niet zo veel gevan gen. Bij moeder Geert werd de boterham genuttigd, onder het galmen van de juke box van Janus, Janus, pak me nog een keer. En er werd gepakt: balen brood en verse koffie, die moeder Geert in haar gezellig cafeetje rondbracht, tot het signaal gege ven werd, dat de tweede ronde moest be ginnen. MAN TE WATER Ook het eerste half uur na de pauze lever de geen vis op en tijdens het z.g. verkas sen naar de volgende stek klonk er een kreet: Man in het water! en als een straaljager vlogen we naar de plaats des onheils. Daar zagen we de heer Van Loe- nen, die achterover uitgegleden was, met zijn kleine koppie en zijn bril nog op, in het water staan. Nadat er vele helpende handen toegestoken waren, stond hij weer gauw op het droge, waarna hij snel bij moeder Geert werd gebracht, die hem moe derlijk behandelde en snel van droge kleren voorzag en hem bij de warme kachel zette. Nadat wij van de eerste schrik bekomen waren (ook de heer Van Loenen) kwamen al gauw de lachspieren los. Nu is de heer A(T1JD) B(EET) De Amstel Brouwerij beschikt nu ook over een hengelaarsvereniging Altijd Beet genaamd, die onlangs is opgericht naar aanleiding van het succes van de jaarlijkse viswedstrijd. Het bestuur bestaat uit de heren H. de Vries, voorzitter, B. J. Hollan der, secretaris en C. van As, pen ningmeester. Hengelsportliefhebbers kunnen zich als lid opgeven bij de voorzitter, Bottelarij, 3de verdieping, telefoon 345. Ook vrouwelijke liefhebbers zijn van harte welkom. Het inschrijfgeld bedraagt één gul den, de contributie is zestig cent per week. Het bestuur. Van Loenen een man die gelukkig veel hebben kan en de stroom van gezegdes lachend over zich heen liet gaan, zoals b.v.. Hij ving niets en wilde ze er onderaan vast maken. Zit je lekker met de broek van moeder Geert? Wat zal je vrouw wel zeg gen, dat je schoner thuiskomt, alsdat je wegging enz. enz. De strijd tegen de vis moest echter verder gaan. Het werd helaas een tamme strijd want de vis liet zich niet verschalken en toen dan ook de scheeps toeter het einde van de wedstrijd had aan gekondigd was een ieder tevreden maar niet voldaan, we hadden wel iets meer willen vangen. De heer Oostra kwam als overwinnaar uit de strijd met negen vissen van de 72 stuks, die totaal gevangen wer den. Bij moeder Geert teruggekomen vonden wij de heer Van Loenen als kostganger achter een kop erwtensoep zitten en ook wij lieten het ons heerlijk smaken. Na van moeder Geert met een hartelijk dankwoord af scheid te hebben genomen werd de terug reis aanvaard. Het was een fijne dag. Houden zo mensen en wat de zwarte katten betreft, voor mij brengen ze geluk. H. de Vries. P.S. Ondergetekende heeft ook niets ge vangen. OUD SPREEKWOORD Dat helpt als een boon in de brouwketel 10

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 32