N.V. A. Van Wees te Eindhoven heropend Met een klein schaartje, dat enigszins paste bij haar handje, heeft Anneke van Wees, drie jaar oud, donderdag 18 oktober j.l. om drie uur een breed witrood lint door geknipt dat was gespannen voor de deur van het kantoor der N.V. Drankenhandel v/h A. van Wees en Zonen, aan de Jeroen Boschlaan te Eindhoven. Hiermede was het nieuwe bedrijfspand van deze N.V. offi cieel geopend en de aanwezigen die onder een stralende herfstzon deze kleine plech tigheid glimlachend hadden bijgewoond, begaven zich daarna naar binnen om het feestelijke gedeelte van de opening mee te maken. In de versierde expeditieruimte waren ta feltjes en stoeltjes neergezet en liepen diensters rond met dienbladen, beladen met volle glazen, zoete en hartige hapjes. De heer A. M. J. van Wees, de directeur van deze drankenhandel en dit Amstel- agentschap, heette de gasten welkom en memoreerde hoe zijn vader in 1922 te Am sterdam de zaak was begonnen. Later kwam er een filiaal te Eindhoven, toen de firma A. van de Bemd in 1950 werd overge nomen. Directeur hiervan werd de oudste zoon, J. J. van Wees, die in 1953 bij een verkeersongeval om het leven kwam en toen werd opgevolgd door zijn broer, de huidige directeur. De oudste werknemer de heer G. van Hout onthulde een bronzen plaquette van de overleden directeur. Nadat enige sprekers, o.w. de heer Van Vervolg vin fag. 1) lang is om een bloedgroepkaartje van het Rode Kruis te bezitten. Hierbij is in de eerste plaats gedacht aan het personeel dat aan een verhoogd risico blootstaat: dit zijn al degenen die i.v.m. hun werk zaamheden moeten autorijden, terwijl ook de werknemers die bij de BZB zijn in geschakeld voor deze bloedgroepbepaling in aanmerking komen. Deze categorieën zullen binnenkort een oproep krijgen om zich bij onze medische dienst te vervoegen, die de verdere af wikkeling zal verzorgen. Voor de werk nemers zijn aan dit onderzoek geen kos ten verbonden. Het bloedgroepkaartje dat men na het onderzoek ontvangt is internationaal. Vanzelfsprekend dient men dit kaartje ALTIJD bij zich te dragen. Het pand ligt aan de Jeroen Boschlaan en het kantoor (rechts, met woonhuis) vormt de hoek van de Ruysdaelhaan. der Schalk, directeur van Vrumona, van hun waardering over het nieuwe bedrijfs gebouw hadden getuigd, nam de heer P. Kranenberg het woord, niet zozeer in zijn kwaliteit van directeur der Amstel Brou werij, maar als commissaris van de N.V. Van Wees. Spreker heette in de eerste plaats mevrouw Van Wees-Bruins en de heer C. van Wees uit Amsterdam welkom. Hierna zette hij de betekenis uiteen van mr. Ber.ders, die jaren geleden als de com merciële man van onze brouwerij de con tacten had gelegd met de in 1955 over leden oprichter. Hij wenste de jonge direc teur van harte veel succes in dit nieuwe pand en sprak de hoop uit dat het na verloop van jaren te klein zou blijken te zijn door de gestegen omzet. Nadat de heer Kranenberg zijn toespraak had beëindigd was het officiële gedeelte afgelopen en bleven de genodigden, leve ranciers en afnemers met hun dames, nog geruime tijd gezellig bijeen. De nieuwe behuizing van de N.V. heeft een nuttige bedrijfsruimte van ca. 900 m2; er is verder een gekoelde bieropslagplaats van ongeveer 100 m2; een entrepot voor onveraccijnsde drank (eveneens 100 m2 groot) en een iets grotere ruimte voor de opslag van gedistilleerd. Het kantoor met het directiekantoor meet 45 m2. Boven het kantoor is de woning van de heer Van Wees. Langs de expeditie loopt een ver diepte laadruimte, waar de bestelwagens overdekt kunnen laden en lossen. Het geheel werd ontworpen door architect J. A. M. van Keulen en de bouw werd uitgevoerd door het Aanneembedrijf A. de Vries Zoon. Een aangrenzend terrein van 800 m2 dient voor de opslag van em ballage, maar kan later voor uitbreiding worden benut.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 30