Deze maand H. E. Fosdick? Mensen haten is je huis afbranden om een rat kwijt te raken. zijn de opmerkingen en suggesties van onze inspecteurs en vertegenwoordigers door een deskundige jury aangehoord in een maratonzitting die tot 's avonds half negen heeft geduurd. Zoals u weet is onze buitendienst van onze zomeractie op de hoogte gebracht door middel van band recorders. Het was wel een zeer originele manier om Amstel Pils '62 te introduce ren bij de mensen die er zo nauw bij be trokken zouden raken. Mede daarom was de directie benieuwd hoe ons corps men- sen-langs-de-weg zou reageren en welke acties zij zouden ondernemen om de ver koop van ons bier te stimuleren. Waren er misschien kritische opmerkingen aan gaande de toegepaste verkooptechniek en de reclame? Twee maanden kregen de inspecteurs en vertegenwoordigers de tijd alvorens zij een antwoordbandje moesten hebben ingezon den. Die circa honderd mannen hebben in de meeste gevallen ernstig hun gedachten over hun antwoord laten gaan en zijn daarbij tot de conclusie gekomen, dat het niet mee valt een suggestie of een kritische opmer king goed gefundeerd en juist geformuleerd naar voren te brengen, zelfs al zit men in de vertrouwde omgeving van de eigen huis kamer. Daarom is het te waarderen dat de meeste leden van onze buitendienst nog zoveel verstandige opmerkingen hebben ge maakt. Dat deze opmerkingen door de ju ryleden met erkentelijkheid werden ontvan gen is zeker waar; minder waar is dat zij al die opmerkingen ook als bruikbare ideeën hebben kunnen bestempelen en daar ging het tenslotte om. Maar laten zij die piet in de prijzen zijn gevallen zich troosten met de gedachte dat èr wellicht niets zo moeilijk is als nieuwe wegen wijzen aan specialisten, die haarfijn weten wat er op hun terrein te koop is. Iedereen krijgt weer per band be richt over de aard van de inzendingen, die van zijn eigen inzending en over de ver deling der prijzen. Zowel voor de verkoopleiding als voor de man langs de weg is deze gedachtenuitwis- seling zeer nuttig geweest. Tot de populaire mensen uit de amus^^ mentswereld behoort zeker Donald Jonesj^P de neger die zich zo prachtig aanpast aan ons land en met zijn humor en artisticiteit ontelbaren reeds zoveel keren heeft ver maakt. Wij hadden een gesprek met hem na een inspannende repetitie voor de mu sical Irma la Douce in het City theater het verslag daarvan vindt u elders in dit nummer. Het ligt in de bedoeling van tijd tot tijd alom bekende personen aan onze lezers voor te stellen, ook al hebben ze dan niets of bijna niets met ons bedrijf of product te maken. Zoals onze lezers weten zal er op Puerto Rico een dochterbrouwerij gesticht worden. Inmiddels is ervoor gezorgd dat het geld voor de bouw aanwezig is, zodat met de bestelling van alle benodigdheden kon wor den begonnen. U kunt er meer over lezen in dit nummer. „My name is Amstel", zei Mark S. Amstel uit New York en toonde vol trots zijn pas poort. In deze stand werd hij gefotogra feerd en zo ziet u hem op de voorkant vai^^ dit nummer. Ook over hem kunt u op eei^P der volgende pagina's meer lezen.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 2