Afscheid van de heer J. J. de Vries Het vreemde van het afscheid van de heer J. J. de Vries, tijdschrijver in de mechanische werkplaats, is, dat hij niet is weggegaan. Want hoewel hij op vrijdag 5 oktober om vier uur in de Gijsbreghtkelder een af scheidsreceptie heeft gehouden vanwege het bereiken (op 8 oktober d.a.v.) van de 65- jarige leeftijd, is hij nog steeds op zijn oude plaats te vinden; maar dat is een tijdelijk inspringen in verband met ziekte van een collega. Er is die middag even stil gestaan bij zijn loopbaan bij de Amstel Brouwerij, die tweeënveertig jaar geleden begon. Ir. Van Marwijk Kooy voerde het woord en bood een ets aan, voorstellende een aantal paar den met brouwerswagen langs de Amstel. Oud-collega's waren er ook, zo bijvoorbeeld de heer Buck, die sigaren als afscheidsge schenk had meegebracht, ook de heer J. Kat, gespensioneerd chefmachinist van het filiaal Den Haag sprak enige woorden. Dan was er de heer I. de Rouville, die met sigaren kwam en mevrouw De Vries bloe men aanbood. De heer L. Koch sprak na mens het NVV en wat nooit gebeurt, ge beurde nu: de sporen die de heer De Vries had verdiend, waren in tastbare vorm aan wezig, keurig gemonteerd op een voetstuk je; een alleraardigst idee, op vakkundige wijze gestalten gegeven. De heer Van Kes- teren overhandigde een envelop met inhoud namens de jubileumcommissie en bloemen. De heer De Vries, die gezeten was tdssen zijn echtgenote, zijn dochter en schoon zoon en twee kleindochters, sprak tenslotte Verdiende sporen. op de hem eigen wijze een dankwoord. Een groep die op excursie was in ons be drijf, kon vanwege de receptie niet ont vangen worden in de Gijsbreghtkelder en zij kregen daarom na de rondgang een biertje in de koffiekamer. Het waren per soneelsleden van de Fordfabrieken en toen deze hoorden waarom zij niet in de kelder terecht konden, vaardigden zij een deputatie af die mevrouw De Vries verraste met een fraaie tas. Met de heer De Vries verliest de redactie raad van Het Spongat een van zijn waarde volle leden en het is hier zeker de plaats de heer De Vries dank te zeggen voor het geen hij voor ons blad heeft gedaan in deze functie. In de vacature is nog niet voorzien. 5

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 27