De reisvereniging vierde tienjarig bestaan mogen toevoegen en dat zij zou uitgroeien tot een grote vereniging, met vele leden. Aan het bal dat nu volgde werd met veel plezier meegedaan en zo nu en dan werd gepauzeerd om een glaasje bier te drinken en de vele lekkere dingen die geserveerd werden, te proeven. Zo vloog de avond snel voorbij en voor dat men er erg in had was het alweer tijd voor de finale. Hierop keerden allen met een goed humeur huiswaarts. Het was een avond waaraan we nog met veel plezier terugdenken. De hierbij geplaatste foto's spreken voor zich zelf. Het bestuur R.V.A.B., W. J. Schellingerhout, secr. Op 6 oktober j.l. heeft de Reisvereniging Amstel Brouwerij in de Gijsbreghtkelder haar tweede lustrum gevierd. De heer P. Rooth, lid van de feestcom missie, heette de genodigden welkom en deelde mede dat de heer Van Marwijk Kooy helaas nog niet aanwezig kon zijn, maar later op de avond zou komen. Hier na werd het bestuur gehuldigd, waarbij de heren cadeaus en hun dames bloemen ont vingen. De voorzitter die namens allen bedankte, sprak ook woorden van dank voor de bloe men die de directie had gestuurd, zo ook het bestuur van de visclub en de klaverjas- club, die ook op deze manier van hun be langstelling voor dit tweede lustrum blijk gaven. Het cabaretgezelschap dat hierna optrad, oogstte veel succes. Inmiddels was ir. Van Marwijk Kooy ge arriveerd en na het optreden van het caba ret, verkreeg deze, als beschermheer van de reisvereniging, het woord. Hij feliciteerde bestuur en leden met het tienjarig bestaan en overhandigde een reisétui met beschei den en sprak de wens uit dat de reis vereniging daarvan nog veel gebruik zou mogen maken. Hij hoopte dat de vereni ging nog vele jaren aan haar bestaan zou Op 6 oktober werd ]oep Nicolaas, de be kende glazenier, vijfenzestig jaar. De afbeelding stelt het monumentale raam voor dat deze kunstenaar dertig jaar ge leden heeft gemaakt voor ons hoofdkan toor; hierop komt de spreuk voor: de dorst is soet om 'tgeen hem lesschen moet. Het raam dat aan de buitenzijde met on breekbaar glas is beschermd (tegen de bal dadigheid), brengt op allegorische wijze de bierbereiding in beeld. 4

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 26