De drie winnaars: de heer Marees, geflankeerd door de heren Van Gaaien (rechts) en Kemerink. zeker even kunnen vergeten. Er zouden meer deelnemers geweest kunnen zijn, al dus de heer Kranenberg, als men beter ons Spongat las. Hij bracht dank aan de or ganisatoren en prees het in de deelnemers dat zij hun huiselijk leven voor deze dag hebben opgegeven teneinde van het biljart- toernooi een succes te maken. Gezien de gezellige groepjes en de blijde gezichten die hij overal had gezien, was hij blij dat het toernooi weer was georganiseerd. Na de maaltijd verzamelde men zich weer in de biljartzaal, die was gelucht en op geruimd. Er ging koffie rond en degenen die niet hoefden te spelen konden napraten over het diner dat de meest verwende tongen had gestreeld en waarvoor de be trokkenen van het Parkhotel alle lof toe komt. PRIJSWINNAARS Het is al gebeurd op de beide voorgaande toernooien en het gebeurde nu weer: de laatste partij van de dag lokte een drom toeschouwers naar de tafel waar de heer Marees speelde, ditmaal met de heer Uyten- daal als tegenstander. Dat hij grote series kan maken is bekend, maar voor een rits van 95 wilden de omstanders graag en enthousiast klappen. Ook nu weer kwam de heer Marees als eerste uit de strijd en ontving uit handen van de heer Kranen- berg de wisselbeker voor de derde en laat ste maal, want nu is hij zijn eigendom geworden. De tweede prijs viel ten deel aan de heer G. W. M. van Gaaien, de derde prijs ging naar de heer H. E. Keme rink (Groningen). De heer W. van der Kooij (Den Haag) ontving de vierde prijs en voor de heer A. J. Voet was de vijfde prijs weggelegd. Behalve de heer Marees, die door zijn grote beheersing en concentratie toch niet eronder te krijgen was, ontving ook zijn echtgenote een prijs van de heer Kranenberg, die haar in hartelijke bewoordingen loofde voor haar voorbeeldige en aanmoedigende hou ding, waarmee zij haar man altijd steunt bij zijn spel. Ofschoon hij niet tot de prijswinnaars be hoorde, willen wij niet onbesproken laten het voortreffelijke spel van onze Rotter damse collega J. Nicodem, die met o.a. een serie van 92 caramboles het vuur wel na aan de schenen legde van zijn tegenstander Marees. Alle hulde voor Nicodem Een biljarttoernooi als dit is niet op touw gezet om grote prijzen te kunnen uitreiken, maar om biljartende collega's in de ge legenheid te stellen het onderling contact te versterken via een partijtje op het groene laken. Zo ziet men het ook en dat bewijst men door zijn houding. Men heeft deze dag op prijs gesteld en dankzij de wat kortere partijen was men ook lang niet zo moe als de voorgaande keren. En de dames? Hebben zij zich verveeld? Helemaal niet. De dames hebben wat af- gelachen en gepraat en vol bewondering naar hun zwoegende mannen gekeken en gewinkeld en gewandeld. Kortom, ook zij waren een gezellig dagje uit.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 25