De heren gingen hun gang DERDE INTERFILIAAL BILJARTTOERNOOI WEER GEZELLIG VERLOPEN Zevenenzestig collega's afkomstig uit onze filialen en de brouwerij in Amsterdam hebben zaterdag 3 november eikaars biljartkrachten gemeten in het Parkhotel te Amsterdam. Het was de derde keer dat de Amstel Brouwerij zijn biljartende medewerkers had op geroepen tot een Interfiliaal Biljarttoernooi en de wijze waarop deze dag is verlopen, heeft beivezen dat onze biljartende mannen zo'n ontmoeting zeer op prijs stellen. lunderend, ja zelfs handenwrijvend, kwamen ze binnen, al of niet met vrouw. Sommigen hadden hun strijd lust geëtaleerd in hun ogen, anderen gaven door een karakteristiek trekje om de mond van deze gemoedsgesteldheid blijk. Ieder een had zijn goede humeur meegebracht, zelfs de man die uit de nachtdienst was gekomen en na luttele uren slaaps zich toch kwam melden voor deze lange dag (deze man bracht het zelfs tot de finale!). Er zijn vrouwen die hun man meebrengen. Zij gaan zitten met de gedachtelaat hem vandaag maar fijn biljarten, het is de enige dag van het jaar dat ik voortdurend naar hem kan kijken en. ik hoef vandaag niet te koken. Om even over elf stapte de heer Beekman naar voren om de aanwezigen welkom te heten en dank te brengen aan de directie (vertegenwoordigd in de persoon van de heer Kranenberg) voor haar onontbeerlijke medewerking. De heer Marees, eerste-prijs- winnaar van de twee voorgaande jaren, leverde zijn wisselbeker in en ontving als aandenken daarvoor in de plaats een brou werspenning. Na enige technische mede delingen kon het toernooi beginnen. De grote biljartzaal van het Parkhotel telt vijftien biljarts, waarvan er vier niet ge bruikt werden omdat het grote tafels 140 x 280) waren, zodat de spelers verdeeld wa ren over elf tafels. DERTIG BEURTEN De partijen mochten niet langer duren dan dertig beurten, terwijl deelnemers aan een poule slechts drie partijen speelden. Deze maatregelen hadden de organisatoren moe ten nemen om te trachten op één dag het toernooi te beëindigen. Zoals men weet is dat vorig jaar niet ge lukt en moest enige tijd later de finale worden gespeeld. Het was te voorzien dat de meesten het niet klaarspeelden in dertig beurten even- i 1

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 23