Puzzel en win een tientje Een vaderlands gezegde luidtalle goede dingen bestaan uit drieën, hetgeen ook een uitstekend motief is voor de puzzel van deze maand. Het menu luidt namelijk: drie-in-de-pan. In het diagram moeten 45 woorden van elk negen letters worden ingevuld. Op elke regel komen drie woorden, die tezamen evenwel maar 21 letters tellen. De eerste drie letters van de middelste woorden evenals de laatste drie letters zijn n.l. de laatste drie letters van het ervoor staande woord en de eerste drie letters van het erachter staande woord. De omschrijvingen van de woorden links en rechts geven wij achtereenvolgens, doch de omschrijvingen van de middelste woorden staan door elkaar. Bij juiste invulling leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden, de namen van twee mensen, die al vele jaren aan ons bedrijf zijn verbonden. Wie wil meedingen naar het uitgeloofde tientje of een van de drie abonnementen op het fraaie tijdschrift Artis, zorge dat de oplossing uiterlijk tien dagen na de ontvangst van dit nummer in het bezit is van de redactie van Het Spongat, met duidelijke vermelding van de naam en de afdeling en links bovenop de enveloppe: PUZZEL. 1 verkeersbrigadiertje (pop.) 16 gedachte, idee 2 veel- (en hel kleurig 17 karakteriseren 3 beletten 18 naaldboom 4 grondsoort 19 handelaar in oudheden 5 verklikker 20 (kapitaalopbrengst 6 zeer ijl en ongrijpbaar 21 doordringend (geur) 7 achtvormig koekje 22 wilde-beestenspel 8 boenen 23 man die van zijn geld leeft 9 bekleding van trap 24 beginnen, opperen (gesprek) 10 bundel haar 25 geslacht 11 ontwerp van vliegroute 26 vloeibare hars 12 voedsel voor paard 27 niet gebonden (boek) 13 geroerd, getroffen 28 aangenaam, plezierig 14 cirkelvormig als een projectiel 29 gevaarlijke stof van dode 15 plaats aan de Amstel 30 ten gevolge van Middenin ambtenaar van kadaster; engagement; minachten/verwerpen; benedenzijdeniet van pas; besef/inzicht; nader komen tot; beschuldigen; niet uitvoerbaar; kenbaar maken door wijzen; blijvend; (iemand rommel) verkopen; zich ergens aan ontrekken; bijzonder gesteld op; doorhalen. De oplossing van de vorige puzzel is als volgt. Als u de regels zoals wij ze afdrukten van boven naar beneden nummert van 1 tot 10, dan luidt de volgorde van de regels bij een goede oplossing: 10-8-7-9-4-1-6-5-3-2. Na loting werden de prijzen toegekend aan de heer Roosendaal f 10,en mej. M. Bönnekamp, Marijke de Jong en de heer B. Geurts werden op de abonnélijst geplaatst van het tijdschrift Artis. Verscheidene inzenders hadden slechte lijm gebruikt voor het opplakken van hun op lossing, zodat bij hei openen van hun envelop de regels niet meer op hun plaats zaten en vaak ordeloos in de envelop werden aangetroffen. 16

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 18