Amstelvissers vingen gemiddeld 6,666 baarzen (Van onze Schager correspondent) Schagen, 27 augustus Zaterdagmorgen, 2 augustus jl. werd de Stolperbrug opgeschrikt door de onze gemeente in de buurten rondom komst van ruim 60 vissermannen uit Am sterdam, in witrode bussen. Voorzien van koffie, muziek en stekpalen, wilden zij proberen de Groot Sloot baarsloos te ma ken. Om 8.30 uur gaf een heer, voorzien van een zogenaamde kaashoed, het sein waar op de dobbers te water gingen. Enkele minuten later hief iemand een vlag om hoog. Dit betekende, dat een van de vis- serslui, een zekere heer Huis, de aller eerste baars aan de haak had. Dit feit werd gevierd met koffie en koek in het tweede halfuur. Om 9.00 uur klonk er plotseling muziek, waarop prompt alle vissers de hengels opnamen en 300 meter verder tippelden om zich weer tussen het riet verdekt op te stellen in de hoop dat de baarzen hen niet zouden opmerken. Dit lukte één van 6 groepen heel aardig, want de laatste groep (dus groep 6) had in het tweede halfuur de grootste dagscore, t.w. 17 baarzen gevangen. Met de regelmaat van de klok trokken de vissers ieder halfuur 300 meter verder noordwaarts, zodat, wanneer zij om 12.00 uur geen honger hadden gekregen, zij omstreeks 18.00 in Den Helder gearri veerd zouden zijn. HARTVERSTERKING Zoals gezegd, om 12.00 uur werden er boterhammen genuttigd in een van de Schager Amsteletablissementen en gezien de uitdrukking op de gezichten van de baarsj agers na afloop, mogen wij veron derstellen, dat van een hartversterking in dubbele betekenis gesproken kon worden. Van 13.00 uur af herhaalde zich hetzelfde toneel van de ochtenduren, zij het, dat nu alles in zuidwaartse richting trok. Wij hebben 's middags met enkele vissers ge sproken en daarbij bleek, dat wij hier te maken hadden met personeel van de Am- stel Brouwerij, dat een onderlinge vis wedstrijd had georganiseerd onder lei ding van een zekere heer Struiksma. Een van de directeuren van dit bedrijf, mr. E. J. Egberts, bevond zich ook onder de deelnemers. Zijn rivalen ter linker en rechter zijde zagen toe, hoe knap deze hoge autoriteit een 33 cm lange brasem uit het water sleurde. Jammer genoeg telde dit beestje niet mee voor de eind- score. Boze tongen beweerden, dat deze vangst was te danken aan zogenaamde opgepoetste wormen. Er zou namelijk een deelnemer zijn geweest, die het oppoet sen van wormen voor zijn hoogste baas een aantrekkelijke bezigheid vond, in de hoop op een verhoging van zijn waar deringstoeslag. Bij nader onderzoek bij de hoofdadministrateur werd dit bericht met grote beslistheid ontkend en als rod del van de hand gewezen. De langste brasem werd overigens ge vangen door ene heer Ruitenbeek; het visje was maar liefst 145 cm lang. Omstreeks 14.30 uur zagen wij, na een vlaggenceremonie, de gehele stoet op de zelfde wijze vertrekken als hij was ge komen. Later op de avond hebben wij telefonisch contact gezocht met voornoemde brouwe rij in Amsterdam, teneinde de einduitslag te vernemen. 11

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 13