De heren Kranenberg en Helms met de de heer Kranenberg, die de gasten wel kom heette en zijn grote waardering uitte voor de prettige relaties die de brouwerij met de afnemers van het rayon Gronin gen steeds had kunnen onderhouden. De wethouder gewaagde van het belang dat een stad heeft bij het aantrekken en huis vesten van een bedrijf als de Amstel Brouwerij en zijn vaak geestige woorden werden met instemming begroet. VIER GENERATIES Vlak voor de wethouder zat de heer H. Bouman uit Warffum, die 42 jaar ge leden aldaar een Amstelagentschap sticht te en nu speciaal voor deze gelegenheid naar Groningen was gekomen. De krasse heer Bouman is 92 jaar, dus even oud als de Amstel Brouwerij en hij was o.m. vergezeld van zijn zoon, zijn kleinzoon en zijn achterkleinzoon. Op het moment dat de wethouder zijn rede had beëindigd traden de heren Beekman, Binksma, Hartsema en Keme- rink binnen, zij waren gekleed in smette- 'oos witte overals en torsten een berrie waarop een met bloemen en linten ver sierd vat bier was geplaatst. Hiermee stapten zij tot voor het spreekgestoelte en de wethouder droeg nu dit vat over aan de heer Bouman, daarmee symboli serend het werk van het filiaal en hij 'tegrond van Groningen anno I960. onderstreepte zodoende tevens dat de banden die de Amstel Brouwerij met het noorden binden van zeer oude datum zijn. Banden", zoals de wethouder zei, „die niet in de laatste plaats zo hecht zijn doordat het produkt van de Amstel Brou werij zo uitstekend is." De heer Helms die de wethouder be dankte voor zijn vriendelijke woorden overhandigde hem als herinnering aan deze dag een fopkan van Makkums aarde werk. Nadat de heren van hun waardering voor hun relaties met de Amstel hadden doen blijken, liep de tent verder vol en de tal loze bloemstukken droegen het hunne bij j tot een feestelijke aanblik. De vrees dat het onder het tentzeil wel eens benauwd kon worden gezien de kalender die tenslotte de tweede zomerdag aanwees, werd niet be waarheid, want al spoedig kletterde een malse regenbui neer, die de sfeer in de tent alleen maar ten goede bleek te komen. ERG DRUK Zoals gezegd, de filialisten om ze zo maar eens te noemen - hadden hun han den vol en ze leken wel onvermoeibaar: De Vries registreerde de bloemstukken en de telegrammen, Peters stond met mejuffrouw Tietie Kruijer bij het receptieboek, de heer Vis (het hoofd al gedeeltelijk bij de vakan tie die de volgende dag zou beginnen) was 2

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 4