Deze maand En wat zei Thoreau De dingen veranderen niet; wij ver anderen. zei een meisje in de tram tegen een vriendin: „Brandt bij jullie de kachel?" Op alle kantoren hebben de mensen wat je noemt zitten kleumen en kwamen de vest jes (typisch Hollandse vrouwedracht) goed van pas, al konden ze niet voorkomen dat er gebibberd werd. Ook bij ons heeft de kou geheerst tot plotseling iemand in de gaten kreeg dat de verwarming brandde. De kalender wees hoogzomer aan. Velen heb- hen hun vakantie in het water zien vallen en zien verwaaien; de enige oplossing was vaak: met zeurende kinderen gauw terug naar huis, waar de kachel tenminste kon worden aangestoken. Uiteraard worden onze Spaanse werknemers, een kleine vijftig in getal, het ergst getrof fen door het gure weer, maar degenen die een goed kosthuis hebben, konden na af loop van de dag- of nachttaak zich ver heugen in een warme kamer. Overigens is er een groot gebrek aan goede kosthuizen en wie in de gelegenheid is een Spanjaard te huisvesten of elders een kosthuis weet, wordt dringend verzocht dit bij personeels zaken (toestel 326, 285) te melden. De weekvergoeding bedraagt 35,(alleen indien ook de was gedaan wordt voor de kostganger) Het kan voorkomen dat u in een café of restaurant een bezoeker zijn Amstel bier ziet betalen met een coupon, die hij na ondertekening aan de kellner overhandigt. Deze coupons zijn een onderdeel van een actie die de VVV „Amsterdam" heeft op gezet om Amerikanen naar Amsterdam te lokkenmaar dan niet als de zoveelste stad op hun Europareis, doch als de eerste, fj Amerikaan die een vliegreis naar Euro^i^ bestelt met als eerste stad van verblijf Am sterdam, ontvangt een certificaat waarop hij binnen vierentwintig uur na aankomst bij de VVV op Schiphol of op het Rokin een couponboekje krijgt, waarmee hij zich bij allerlei bedrijven en instellingen kan trak teren hij kan zijn vrouw en dochtertje naar de Bijenkorf laten gaan om daar een kop koffie te drinken en een surprise in ontvangst te nemen; zelf kan hij met zijn zoon naar de Amstel Brouwerij gaan of in de stad op onze kosten een biertje drinken; gevieren kunnen ze dan gratis eten bij d'Vijff Vliegen; de volgende dag heet het Rijks- of Stedelijk Museum hen welkom enz. enz. Het spreekt vanzelf dat deze attractie op grootscheepse wijze in de Ame rikaanse kranten is geadverteerd en als wij dit schrijven is juist een persconferentie in onze Gijsbreghtkelder achter de rug, waar werd onthuld dat reeds 25.000 certificaten zijn aangevraagd. Houd moed, Amsterdam, uw kansen als in valspoort van Europa staan nog niet zo slecht.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 2