Bridgen in de Gijsbreghtkelder Ruim vijftig Amerikanen, leden van de Westchester Contract Bridge Association hebben vrijdagavond 13 juli j.l. in de Gijs breghtkelder een bridge-parenwedstrijd ge speeld tegen leden van de Nederlandse Bridge Bond, district Amsterdam. Deze Amerikanen, die voor het merendeel de dag tevoren op Schiphol waren geland, bezoeken diverse steden in Europa waar zij dan tevens een toernooi spelen. De organisatie van deze ontmoeting was in handen van de heer H. W. Filarski, die een grote ervaring heeft. De Amerikanen wilden een uitgebreide wedstrijd spelen en daardoor werd het twee uur 's nachts voor de uitslag bekend was en de prijzen waren uitgedeeld. Toch had men in ruim vijf kwartier de uitslag berekend, hetgeen voor een dergelijk toernooi uiterst snel genoemd mag worden. De prijzen die de Amerikanen hadden mee gebracht voor hun Nederlandse tegenstan ders bleken vier gouden armbandhorloges te zijn en een trofee voor het district Am sterdam. De Nederlanders hadden oude prenten van Amsterdam als beloning voor de beste prestatie in het vooruitzicht ge steld. De hoogste score bleek te zijn die van het paar Bahret-Stickney, noord-zuid, 606, de Nederlanders Eskes en De Vries, oost west, scoorden 602 punten. Onder de gasten bevond zich de heer Wei- zenbeek, die reeds tientallen jaren in Ame rika woont, maar nog uitnemend Neder lands bleek te spreken; er was ook een Nederlands echtpaar uit Japan bij, de heer en mevrouw Dulfer. Ieder paar spelers stond met een nummer op een van de uitslagenborden vermeld en via de microfoon die in de hertenkamer stond, werden druppelsgewijs de behaalde scores naar de ontvangkelder doorgegeven, die aldaar op de borden werden bijgeschre ven. De spelers hielden deze borden dan ook goed in het oog. Bij de tapkast stond onze bedrijfstandarts, dokter De Vries, die ook had meegedaan. Hij raakte in gesprek met de heer War- menhoven, de verantwoordelijke man in de Gijsbreghtkelder. Deze zei: „Als je de uit slag weet is het eigenlijk vermakelijk om al die mensen zo gespannen naar die bor den te zien kijken. Nummer vijfendertig heeft gewonnen, maar ja, als je dat direct bekendmaakt is de aardigheid eraf." Dat hij juist nummer vijfendertig noemde, was geen toeval, want hij wist dat dokter De Vries aldus genummerd was. Deze keek dan ook enigszins geschokt, maar toen de heer Warmenhoven begon te lachen, be greep hij, dat het een grapje was. Groot was de verbazing voor de beide heren toen bleek dat nummer vijfendertig inderdaad gewonnen had. En toch leek het alsof deze op niets gebaseerde voorspelling de overwinning iets minder verrassend had doen zijn. Het was een geslaagde avond, vooral ook omdat de ruimte voldoende was, zowel voor spelers als voor de spelleiding en dat is lang niet altijd het geval bij bridge- toernooien. Zondagavond 15 juli speelden de Amerika nen een drive voor viertallen in het Bos baanrestaurant. P.S. Bridge is in oorsprong een Russisch spel, dat dan ook boritsj heette; de Engelse soldaten kwamen in Brits-Indië ermee in contact en het bereikte zo Engelandde naam was toen al verengelst. Veertig jaar journalist De bekende en populaire journalist E. Jan Stoffels herdacht donderdag 28 juni j.l. de feiten dat hij veertig jaar geleden journalist werd en dat hij dertig jaar geleden bij het dagblad De Telegraaf in dienst trad (ver der was hij nog jarig ook). Een comité van vrienden had zich beijverd geld in te zamelen voor een geschenk en door de medewerking van velen was het mogelijk geworden ook een receptie te ge ven; de Amstel Brouwerij stond hiervoor de Gijsbreghtkelder af. Tijdens de receptie werden het echtpaar Stoffels twee reizen aangebodeneen drie weeks verblijf in Duitsland en een Middel- landse-zeereis. De vrienden konden hem een envelop met zeer grote inhoud overhandigen. 17

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 19