BISONS IN AMSTERDAM YV/at u misschien gaat denken is toch heus niet waar. Het waren geen wil de Bisons uit Amerika, maar onder officieren uit Deventer, wier legerafdeling de naam Bisons draagt. Doch u hebt reeds meer over deze heren in Het Spongat ge lezen. Zaterdag 19 mei waren ze met hun dames en verdere genodigden weer in Amsterdam om tegen de Amstel Combinatie te voet ballen, en daarbij de gasten van de Brou werij Om 3 uur kwamen zij per autobus bij ons aan. Na de thee vertrok het gezelschap naar het voetbalterrein voor de bigmatch, waar toe scheidsrechter Spel om 4 uur het be- ginsignaal gaf. Er stond een sterke wind van doel tot doel. Bij een gelijk opgaande strijd maakte de heer Moes van de Bisons het eerste doelpunt 10. Tien minuten later kropen de Amstel heren door het oog van de bekende naaldeen vliegend schot kwam terecht op kruising paal en lat. Daar op hadden onze spelers maar één antwoord en wel de gelijkmaker, gescoord door Joop Tuininga: 11. Hierna ging de rust in. De thee scheen onze spelers nieuwe energie gegeven te hebben, want na een kwartier maakte Joop (dezelfde) er met een mooi schot 21 van. Het spel ging verder steeds afwisselend heen en weer. Een kwartier voor het einde mocht Henkie een vrije schop nemen voor een Bison-overtreding. Door een mooi boogballetje over al de spe lers heen kwam het op 31. Onze spelers dachten toen reeds op fluweel te zitten, maar tien minuten voor het einde kwamen de gasten nog eens stevig opzet ten, met als resultaat een doelpunt: 32. Met deze stand kwam het einde van deze op behoorlijk peil staande wedstrijd, die door de heer J. Spel deskundig geleid werd. Met de bus gingen wij terug naar de Am stel Brouwerij. De gasten waren sportieve verliezers. Aangekomen bij de Amstel werden we ont haald op een hartversterkertje. De ont- vangkelder was feestelijk versierd en de tafels stonden gedekt. Het gebodene was zoals altijd prima verzorgd en werd alle eer aangedaan. Aangezien het de vijfde maal was vierden we dus een lustrum of jubileumfeest. Bij een dergelijk feest behoren nu eenmaal cadeautjes en deze werden dan ook over en weer aangeboden, vergezeld met de no dige toespraken. Minder prettig was het af scheid nemen van adjudant v. d. Laar, die niet meer als leider van de Bisons kan fungeren, aangezien hij de militaire dienst met pensioen gaat verlaten. Wij hopen dat hij nog lang van dit pensioen in goede ge zondheid mag genieten, en wensen hem met alles het beste toe. Vervolgens werd er Bingo gespeeld en een autorace gehouden welke heel wat span ning brachten vanwege de mooie prijzen. Inmiddels was het orkestje aangekomen dat de verdere avond zou opluisteren. De dans- lustigen, en dat waren er heel wat, zaten reeds te popelen om te beginnen. Door de lustige tonen van de muziek en de prettige stemming die er heerste, vlo gen de uren om. Met wederzijdse woorden van dank en een uitnodiging om het volgend jaar naar De venter te komen, werd deze avond besloten. Alle gasten kregen nog een versnaperinge tje voor onderweg en de bus vertrok. Allen die het hunne hebben bijgedragen tot het welslagen van deze dag worden van deze plaats af van harte bedankt. A. J. J. v. B. TRANSPORTNOOD „De transportkosten van bier in Amerika zijn hoger dan de produktiekosten", zei de heer R. J. Schaefer, president-directeur van de F. M. Schaefer Brewing Company, „dat is een van de redenen waarom geen enkele brouwer rijk wordt." Maar aange zien het bier nu eenmaal van de brouwerij naar de klant moet is daar weinig aan te doen. Toch is er iets op gevonden. Schaefer is namelijk een andere brouwerij aan ver tegenwoordigen en wel de grootste van Amerika, Anheuser-Busch Brewing Com pany; Schaefer zelf staat als brouwer op de achtste plaats. Hoe werkt dit nu? Heel eenvoudigSchaefer koopt kisten en fusten bier van Anheuser-Busch, net als iedere andere agent. De vertegenwoordigers van Schaefer noteren bij café's en winkels niet alleen een order voor het eigen merk, maar doen dat ook voor Anheuser, als de klant dat wil. Het voordeel is nu, dat de bestellingen voor beide merken op één en kele vrachtwagen de deur bij Schaefer uit gaan, hetgeen wil zeggen een kostenbespa ring van vijftig procent. Het systeem werkt o.a. in een deel van New York, de grootste biermarkt van Ame rika, tot beider voldoening. 16

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 18