Op verkenning in de vakantie Onder deze titel kondigden wij in ons aprilnummer de komst aan van een aantal leerlingen van de hoogste klas sen van middelbare scholen; zij zouden in de Paasvakantie enkele dagen onze gast zijn om kennis te maken met het bedrijfsleven en de brouwerij in het bijzonder. Deze kennismaking is goed verlopen en de leer lingen hebben het blijkbaar wel naar hun zin gehad, als we tenminste de verslagen mogen geloven die zij over hun bezoek hebben gemaakt. Zo schreef Henk Baeten, leerling van het gymnasium Augustinianum in Eindhoven, o.m. „Bij de opening van de cursusdagen werd ons medegedeeld dat het de eerste keer was dat de Amstel Brouwerij iets dergelijks organiseerde; tot dan toe had zij enkel kleine excursies gegeven. Er zouden dus ongetwijfeld wel dingen bij zijn die beter konden en de leiders stonden dan ook open voor opbouwende kritiek. Wel, deze is er bijzonder weinig gekomen. Dit kan natuur lijk twee redenen hebben: 1. De cursisten „vonden het wel goed" en waren eigenlijk te lui om hun mond open te doen. Dit was zeker niet het geval: We hebben er lang over na zitten denken of er niet iets beter veranderd zou kunnen worden. We konden echter niets belangrijks vinden, dus we komen vanzelf terecht op punt 2 de cursus was zo goed dat er haast geen kritiek op te leveren was. De cursusleiders waren werkelijk volkomen in hun opzet geslaagd: Ons een indruk te geven van een Nederlands bedrijf en ons enig inzicht te verschaffen in de bierberei ding en in het bijzonder in het werk in het laboratorium. De cursus was in alle op zichten uitstekend verzorgd, van de cause rieën als ze zo genoemd mogen worden, want alles ging heel spontaan; het leek wel of het dagelijks werk was voor de sprekers, wat voor de meesten van hen toch zeker niet waar is over de bereidingswijzen van bier, het moutproces, het personeels beleid, reklame etc., tot de lunches. Ik heb vier leerzame en prettige dagen ge had. Ik heb gezien dat het laboratorium werk niet zo saai is als men vaak wel denkt en wat één van de redenen was dat ik aar zelde of ik wel verder zou gaan studeren in scheikunde." Laten wij hieraan toevoegen dat het ook voor de beren die met de jongelui hebben opgetrokken interessante en prettige dagen zijn geweest. Het dakkantoor is bijna vol en degenen die er hun werk hebben zijn reeds volkomen gewend aan de nieuwe omgeving. De heer Van Vrede maakte deze plaat van de boek houdingmet de heer Van der Pol achterin gezeten bij het raam. 15

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 17