want transporteurs die stukken van tien duizenden guldens waarde verplaatsen, werken vlug maar overhaasten doen zij niet. Een klein aantal kijkers is er altijd wel. Een man met bijzonder dikke brillegla- zen zei gramstorig: „Diesels stinken al tijd; vooral op de buitenwegen, dan moet je altijd de ramen dichthouden, omdat ze zo stinken". Wij knikten verwonderd, want wij begrepen niet waarom deze ont boezeming zo plotseling uit de lucht kwam vallen. Inmiddels was het werk nog niet veel opgeschoten; een bedrijvig man in overal kwam resoluut op het schip af en wij hadden een vaag vermoeden dat door zijn toedoen de zaak binnen enkele tel len wel geregeld zou zijn. Hij sprong aan boord en begaf zich onverwijld naar het ruim waar de mannen bezig waren. Daar aangekomen, leunde hij met écn hand op een luik en stak de ander vastbesloten in de zij; zo bleef hij enkele ogenblikken in het ruim staren. Later mengde lyvzich tussen de omstanders en rolde dromerig een zwaar sjekkie. Wat kan je je in de mensen vergissen. Maar toen de ketel in de lucht hing was iedereen tevreden en keek gespannen naar het gevaarte. Alleen de zoon van de schipper keek niet omhoog, want hij had andere zorgen: zijn fiets stond omgekeerd op de wal en hij was ingespannen bezig de ketting op het tandrad te leggen. „EEN DAG VOL ZONNESCHIJN" Deze dichterlijke reisbeschrijving danken wij aan een der deelnemers aan de reis, waarvan wij in ons vorige nummer melding maakten. Wat een dag vol zonneschijn Mocht de zesde juni zijn. Wij voelden ons als uitverkoren toen de zon zo stond te gloren. Wij reden heerlijk in de bussen Door mooie lanen veel groen ertussen. Als begin van alle pret Kregen wij een lunchpakket. In Leersum kregen wij op ons gemak Koffie met heel fijn gebak. Na een "praatje zo hier en daar, Waren wij weer voor de bussen klaar. Weer door de mooiste plekjes van ons land IJ5,aar de chauffeur ons met verstand Van alles wat wij zo al zagen Rustig vertelde in de wagen. En vele keren kwam men ons presenteren Snoep, sigaretten of een sigaar, Wat je wilde hebben maar! Na een poos stond de bus weer pa! „Wat is er toch veel nodig voor dat glaasje bier", zei een reus van een mo toragent, d:e stond te wachten tot hij het transport kon gaan begeleiden. En hiermede was de kern van de zaak blootgelegd. Wij kunnen volstaan met te melden dat alle stukken heelhuids zijn overgekomen en als u dit leest is de plaatsing en aansluiting al goeddeels een feit. Hoog boven de school Want wij waren in Berg en Dal Waar wï], na een toespraak van één der heren, Allen fijn gingen dineren. Wij keken wat rond en zeer voldaan Zijn wij toen weer naar de bussen gegaan. Na weer een mooie rit zaten wij met elkaar, In Uitspanning De Pettelaar. Hier werd toen nog thee geschonken En gezellig door ons opgedronken. Toen moesten wij weer in gaan stappe(n) En begon onze laatste etappe. Zo kwamen wij, tevreden en blij! Tegen 8 uur aan de Amstel Brouwerij. Hartelijke dank, chauffeur, dames en heren, Die zo goed voor ons zorgden bij het parkeren. De oproep van de heer Struiksma vonden wij fijn: 't Volgend jaar hopen wij weer van de partij te zijn! De directie van de Amstel Brouwerij danken wij het meest Het is een heerlijke dag geweest. M. van H.-D 14

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 16