De heer Th. Dalmolen jubileerde Veertig jaar en één dag was de heer Th. Dalmolen in dienst toen hij woensdag 11 juli om half vijf, in gezelschap van zijn echtgenote en dochter de Gijsbreghtkelder binnen kwam, begroet door het applaus van de vele aanwezigen. De heer Dalmolen is een van de weinige mensen die trouw zijn gebleven aan de afdeling waar zij zijn begonnen; in zijn geval is dat het loonbureau waarvan hij nu chef is. VEEL WERK VERZET Ir. Van Marwijk Kooy zei in zijn toe spraak dat de heer Dalmolen veel werk voor de brouwerij heeft verzet in die veertig jaar. Hij heeft zich in het Sociaal Brouwerij Centrum een plaats verworven en zich door intelligentie en ijver tot de vraagbaak gemaakt op het terrein van de sociale wetgeving. Hij begon in het toenmalige kantoor dat gevestigd was op de plaats waar nu ir. Boo- nen zit. Het was dus een kamer die op de expeditie uitkeek, welk terrein, zoals men weet een glazen dak heeft. Hierdoor was het op de loonadministratie eigenlijk nooit goed licht; bovendien was het kantoor be timmerd met donker hout, bekleed met donker behang en had een donkere zolde ring waaronder een vreemd allegaartje bij eenzat in een hoek de chef-machinist, de magazijnadministratie en dan de loonadmi nistratie. Waar nu deze afdeling gevestigd is be vond zich toen de kantine met lange ban ken, waar ook wel bezoekers werden ont vangen als de daarvoor bestemde ruimte boven vol was. Overigens had niemand daar last van want rondleidingen werden alleen maar op zaterdagmiddag georgani seerd en verliepen dan onder leiding van een baas. De heer Dalmolen heeft de verantwoor ding voor het loonbureau gekregen in een uiterst moeilijke tijd, namelijk in het begin van de oorlog; toen kwamen de loonbelas ting, de kinderbijslag, de rantsoenen voor zware arbeid, terwijl de mensen gingen die doken namelijk onder om tewerk stelling in Duitsland te voorkomen. Zij werden vervangen door ouder personeel, afkomstig van de lamgelegde scheepvaart maatschappijen. Een anecdote ging over de periode vlak na de oorlog. In een advertentie waren mannen opgeroepen van zestig jaar en ouder om enigszins het tekort aan arbeidskrachten op te vangen. De volgende dag stonden er vele oude mannen voor de poort, onder wie er een was van negentig jaar. Deze kwam evenwel niet voor zichzelf, maar voor zijn zoontje van zestig. STOELTJE Nadat de heer Van Marwijk Kooy de di rectie-envelop had overhandigd trad de heer Stomps naar voren, die de jubilaris schetste als een man die gewend was aan het grote werktempo van voor de oorlog en dat ook 10

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 12