oorlogsschade aan onze vaten; men kon deze bepalen door het opnemen van de nummers der binnenkomende vaten. Na dat dit werk voltooid was, vond de heer Muurman zijn werk in de vatenkelder en kwam daarna als controleur bij de expe ditie. Dit is verantwoordelijk vertrou wenswerk, waarbij hij zich niets van de klok aantrok en bijgevolg veel buiten de officiële werktijd aanwezig was, er daar bij voor zorgend dat de klanten vlot ge holpen werden. Het kwam wel voor dat hij 's zondagsavonds pas om half tien naar huis ging. Natuurlijk was het niet te verwonderen dat de boog er niet tegen kon altijd gespannen te staan en de heer Muurman werd dan ook langdurig ziek en toen hij na tien weken weer in staat was te beginnen, had men van hogerhand besloten dat hij niet meer hetzelfde werk zou doen. CONTACTEN Toch verschilde de aard van zijn nieuwe bezigheden niet zo erg veel van die van de oude. Was hij bij de expeditie de con tactman tussen het bedrijf en de afnemer, nu werd hij dat weer maar thans tussen het bedrijf en de ambtelijke wereld, waar mee wij in ruime mate te maken hebben. De heer Muurman werd kind aan huis bij het Oostindisch huis, hij kwam te recht in de douanesecties van de haven voor het in- en uitklaren van de meest uiteenlopende goederen (machines voor de technische dienst, zakmesjes voor de publiciteit enz.), zorgde voor de wegen belasting, die voor ons bedrijf met zijn zeer grote wagenpark niet gering is en allerlei ingewikkelde situaties met zich meebrengt (b.v. als wagens langdurig in revisie gaan) en bovendien aan de kassa van de ontvanger moet worden voldaan. Kortom, contacten die evenals alle rela ties van mensen onderling, door vriende lijkheid en geduld soepel tot stand kun nen komen en kunnen worden onderhou den. Voor dit soort werk is de heer Muur man juist zeer geschikt en daarom zegt hij: „Ik heb weinig last met de instan ties, ik ben er goed bekend en ik vind het prettig werk." De heer Van Marwijk Kooy sprak dan ook tijdens de huldiging zijn bewonde ring uit voor de takt en het geduld van de heer Muurman. Trouwens, de directie had ook aan de overheid laten weten dat zij onverdeeld gunstig over hem dacht. Dit had tot ge volg gehad dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Muurman voor zijn langdurige en trouwe dienst de bronzen eremedaille behorend bij de orde van Oranje Nassau te verlenen. De heer Stomps sprak namens het per soneel en de heer De Bas speciaal voor het expeditiepersoneel en overhandigde mede namens enige andere afdelingen een envelop met inhoud. Ook van het jubi leumfonds was er een envelop, hem aan geboden door de heer Feldhuis, een oud collega die het zeer betreurde dat de jubilaris uit zijn onmiddellijke omgeving was verdwenen. De heer Muurman had er de voorkeur aan gegeven niet zelf het dankwoord te spreken en zijn oudste zoon verzocht dit in zijn plaats te doen. Een fotografische herinnering aan het hu welijk van mejuffrouw Brijde, die korte tijd nadat deze opname was gemaakt, zich mevrouw Pastoor kon noemen. Zij werkt op het hoofdkantoor. Dankbetuiging Mede namens mijn echtgenoot dank ik u hartelijk voor de blijken van belangstelling bij ons huwelijk genoten, alsmede voor de envelop waarvan wij de inhoud besteed hebben bij de aankoop van een radiotoestel. S. C. Pastoor-Brijde.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 11