Veertigjarig jubileum van de heer AT. Muurman De heer M. Muurman heeft woensdag 27 juni j.l. herdacht dat hij veertig jaar in dienst was van de Amstel Brouwerij. In gezelschap van zijn echtgenote, tien kinde ren, twee schoondochters en twee schoonzoons is hij op die dag in de Gijshreght- kelder gehuldigd. Ir. Van Marwijk Kooy was van oordeel dat wanneer men in het bedrijf zou vragen wie Muurman is en vervolgens de namen van de vier directeuren zou willen weten, de heer Muurman beslist in het voordeel zou zijn. EXPORTBOTTELARIJ Zo bekend is de heer Muurman niet al leen geworden omdat hij veertig jaar bij de brouwerij is, maar ook omdat hij van wege zijn werk met vele mensen in aan raking kwam (en komt) en omdat hij een beminnelijk mens is, die takt aan geduld paart. Mede hierdoor is hij ge worden wat hij nu is. Toen de heer Muurman als jongen door de heer Du Celliée Muller werd aange nomen kwam hij op de bottelarij te staan, die toen uitsluitend voor het bui tenland werkte, want voor het binnen land begonnen wij pas veel later te bot telen. Er zijn in de loop van de jaren miljarden flessen door zijn handen ge gaan. Later werd hij voorman in de pak- afdeling, waar de kisten met 48 of 96 (kleine) flessen werden gevuld. In de jaren dertig kwam hij definitief in de toen nieuwe bottelarij die in het vaten- gebouw was ondergebracht en ook daar was hij voorman. Hij is dat gebleven tot aan de bevrijding, want toen had men een man nodig die de heer Stomps be hulpzaam was bij het opnemen van de De familie Muurman CBsSSSMS?

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 10