een zaak, die ingewikkeld dreigde te ra ken, eenvoudig. Snel doorzag en begreep hij mensen en wist hen naar waarde te schatten en daar mee rekening te houden. Toen de heer Six sprak bij de herdenking van het vijfenzeventigjarig bestaan van de brouwerij, zette hij in zijn rede de beteke nis van het bier door de eeuwen uiteen; zijn woorden, waarin zijn liefde uitkwam voor het brouwerijbedrijf en voor de Am- stel Brouwerij in het bijzonder, zijn mij bijgebleven als een aangename herinnering. Ik geloof wel, dat alle collega's die toen aanwezig waren, dat ook zo hebben erva ren. In de ongeveer vijfendertig jaar, dat ik jhr. Six van Hillegom heb meegemaakt, ,-v heb ik hem leren kennen als een grote persoonlijkheid, die op ons zaken doen veel invloed heeft gehad, waarvoor onze dank en blijvende waardering. Oegstgeest, juni 1961. Namens Gebr. Lafeber, M. J. Lafeber. Tijdens de feesten in 195 7 te Hoorn, waarbij herdacht werd dat deze plaats vijfhonderd jaar tevoren stad was geworden. Met burgemeester mr B. R. Canneman. Nadat mijn broer en ik op 1 juni 1925 waren aangesteld als agenten van de Amstel Brouwerij voor Leiden en omstreken, kregen wij al spoedig voor meer belangrijke zaken te maken met jhr. Six van Hillegom. Wij hadden niet lang nodig om te be merken dat we met iemand te doen had den, die snel de kern der zaken doorhad, niet alleen het geheel, maar ook ieder on derdeel. De vragen die hij stelde waren op de man af en gingen diep op het onderwerp in. Wij voelden dat de antwoorden in dezelfde geest moesten zijn. Op de beslissing die hij na een bespreking nam kon men vertrou wen en hij week daar in principe niet van af. Ook bemerkten wij, dat hij rekening hield met eerlijke en open antwoorden, hetgeen aangenaam en bemoedigend was met het oog op volgende besprekingen, die dan ook vlot en met wederzijds begrip ge voerd werden. Nimmer maakte de heer Six een eenvou dige zaak ingewikkeld, maar wel maakte hij 4

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 6