Puzzel en win een tientje Ter afwisseling van het puzzelmenu serveren wij deze keer een schotel met progressieve anagrammen. Dit laatste klinkt enigszins geleerd, doch het is in feite doodeenvoudig. In het diagram moeten reeksen van elk vijf woorden worden ingevuld, waarvan de om schrijvingen hieronder staan. De woorden van elke reeks zijn samengesteld uit de letters van de voorgaande woorden met toevoeging van een letter, vandaar de progressiviteit. Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden, de naam van een bekende afdeling" van de Amstel Brouwerij. Wie wil meedingen naar het uitgeloofde tientje of een van de drie jaarabonnementen op het fraaie tijdschrift Artis, zorge dat zijn (haar) oplossing (van de gehele puzzel) uiter lijk 2 juli in het bezit is van de redactie van het Spongat, met duidelijke vermelding van de naam en links boven op de enveloppe: PUZZEL. 1 ontkenning - Europeaan - splitsen - berichten - iemand van adel; 2 bezit van boer - grondsoort - schenken - betamen - vertrouwen stellen in iemand of iets 3 griezelig - plaats in België - dunne stang - visite - vertegenwoordigster; A 4 telwoord - wortel - babygerei - vrij en luchtig bewegen - druppelen; V 5 dicht - zwarte stof - oxydatie - krachtige - gewapend geleide; 6 gebed - lichaamsdeel - snel lopen - schrobben - vaste klant van blad; 7 gravure - vogelwoning - kei - plagen - aanwezig; 8 alvorens - strook - doopvader - jongensnaam - slang; 9 groet - eega - keurregiment - verduren - actie voerend; 10 voorzetsel - geweidragend dier - verdovingsmiddel - bijbelboek - kampeertent; 11 tennisterm - moutoven - vesting - bovendien - doel 12 lichaamsdeel - onversaagd - soort zweep - textielprodukt - sierplant; 13 gelofte - toespraak - strafwerktuig - cosmetisch artikel - tijdperk; 14 koeiemaag - zoon van Adam - plaats in Zwitserland - waaien - wapenschild; 15 lofzang - Russisch gewicht - bewaarplaats - kortere weg - aanneming van kind; 16 lidwoord - ontk. v.n.woord - snijkant van mes - voldoende - dulden; 17 metalen staafje - Duitse rivier - bundel rijzen - familielid - schamel bezit. De winnaars van de puzzel in het meinummer zijn mej. M. Scheer, typekamer, die het tientje ontvangt; het tijdschrift Artis gaat naar mevrouw S. Braam-de Vries te Heeren veen, mevrouw f. Belger te Blaarden en de heer G. Wielart te Amsterdam. A 24

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 26