STICHTING „PENSIOENFONDS VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V." Verkort jaarverslag over 1959 aan de deelhebbers Ter voldoening aan artikel 15 der Statuten laten wij hieronder de voornaamste punten van het aan de directie van de Amstel Brouwerij N.V. uitgebrachte jaarverslag over 1959 volgen. Het bestuur bestond uit de volgende leden Jhr. Six van Hillegom, voorzitter; J. Scher- melé, plaatsvervangend voorzitter; mr. J. C. Bossard, secretaris; J. Broers, plaatsvervan gend secretaris; mr. E. J. Egberts en C. P. Verhaar. Tengevolge van de directiewisseling bij de Amstel Brouwerij N.V. per 1 januari 1959 werd jhr. Six van Hillegom tot voorzitter benoemd in de plaats van mr. C. T. de Vries Robbé en tot secretaris mr. J. C. Bos sard in de plaats van mr. E. J. Egberts. Het totaal aantal deelhebbers bedroeg per 1 januari 1959 i^JAls deelhebbers meldden zich aan Overheveling van week- naar maandgelders Maandgelders W eekgelders 195 21 216 218 10 228 Beëindiging van het dienstverband Overleden Aantal deelhebbers per 31 december 1959 225 6 219 219 2 217 In drie gevallen werd uitgesteld pensioen toegekend, terwijl aan de weduwen van de oveleden deelhebbers pensioen werd ver- leend. Op 31 december 1959 werd via de Stichting pensioen genoten door 1 man, 10 weduwen en 3 kinderen. Tengevolge van het beëindigen van het vaste dienstverband van 2 deelhebbers werd overeenkomstig artikel 14 van het pensioen reglement de desbetreffende polis afge kocht. Aangezien de beide deelhebbers op de datum van beëindiging van het vaste dienstverband nog geen 5 jaar deelhebber •^zijn geweest, is de waarde van de niet toe gekende pensioenrechten aan het fonds ver vallen. In 1959 heeft de Amstel Brouwerij ook geen gebruik gemaakt van de in artikel 7 lid 4 van het pensioenreglement gegeven mogelijkheid de deelhebbers in de jaarlijkse premiën te laten bijdragen, zodat de gehele premielast door de brouwerij aan de Stich ting werd vergoed. Op grond van de met de Amstel Brouwerij N.V. gesloten overeenkomst werd de aan de Hollandsche Sociëteit van Levensverze keringen N.V. betaalde rente over het res terende bedrag der nog verschuldigde koop sommen en over achterstallige premiën we derom geheel door de brouwerij aan de Stichting vergoed. De wettelijk voorgeschreven verslagstaat over 1959 werd aan de verzekeringskamer toegezonden. De administratie van de Stichting over het verslagjaar werd gecontroleerd door de accountants Th. L. Limperg, die blijkens het aan de bestuursleden uitgebrachte rap port d.d. 12 juli 1961 deze in orde hebben bevonden. In het verslagjaar werden besprekingen ge voerd over een reglementswijziging, waar toe in I960 werd besloten en welke een verdere verbetering van de pensioenaan spraken tengevolge had, o.a. bet vervallen van alle groepsmaxima der pensioenen. Aan de beurt van aftreden waren de heren J. Schermelé en J. Broers, die bij enkele candidaatstelling respectievelijk als plaats vervangend voorzitter en plaatsvervangend secretaris werden herkozen. Amsterdam, 20 september 1961. HET BESTUUR. 21

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 23