DE BUITENDIENST DISCUSSIEERDE Te Oegstgeest en te Hilversum zijn colle ga's van de buitendienst bij elkaar geweest om in enkele discussiebijeenkomsten zich te beraden op de techniek van het verkoops- gesprek. Zowel de mannen die dagelijks de winkels bezoeken als zij die in de horecabedrijven komen, werden bij deze discussies voorge gaan door de heer L. Meertens, adviseur op het gebied der commerciële organisatie, een bij uitstek geschikte figuur voor dit soort bijeenkomsten. (De heer Meertens ge niet overigens niet alleen door het leiden van cursussen maar ook door zijn publica ties bekendheid.) Waar kon het anders over gaan dan de begrippen strategie, tac tiek en tact, noodzakelijke factoren om het gestelde verkoopdoel te bereiken. Ook aan het belangenpatroon van onze afnemers werd grote aandacht besteed. In de gesprekken voor, tijdens en na af loop van de bijeenkomsten kwamen wij tot de conclusie dat we ons opnieuw bewust waren geworden van de vele mogelijkheden die het contact met onze afnemers ons steeds weer biedt. Op een der avonden speelde echter ook de sport een rol toen het gerucht de ronde deed dat de voetbalwedstrijd Feyenoord-Ajax door de televisie zou worden uitgezonden. Dit ballonnetje ging echter niet op en een onzer inspecteurs, de heer Groeneveld, maakte tijdens een gezellig samenzijn een schets die de diverse ballonnetjes in beeld brengt. Andere ballonnetjes waren inmiddels voor de cursisten bekende begrippen geworden Jan is een mens, Bello is geen mens, ZB W (zakelijk beeld), AA (adviserend aspect) en MA (meningen analyseren). De buitendienst krijgt onder de bezielende leiding van de heer Meertens een gewaar deerd opfrissertje, dat zeer waardevol is en bijzonder in de smaak valt. De Weerd. Een aantal deelnemers aan de discussiebijeenkomsten in de Hoorneboeg te Hilversum, gefotografeerd in de tuin van dit conferentieoord. 12

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 14