Groningen in het nieuw Ts Groningen alweer verhuisd? zullen de oudgedienden vragen. Ja, het filiaal Groningen zit weer onder nieuwe pannen en al valt het met die verhuiswoede van die noordelingen best mee, toch zijn ze, sinds de opening van het filiaal in 1948 al tweemaal ver huisd, dus is dit het derde adres. Dat adres luidt Wilhelminakade 11, langs het Reitdiep. Op 22 juni wordt het nieuwe kantoor met de nieuwe opslagplaats, het terrein en eigenlijk ook het woonhuis van de heer Kemerink officieel geopend. Wij komen in ons volgend nummer nader op die opening terug, maar willen in deze regels enkele feiten aanhalen uit de (kor te maar succesvolle) geschiedenis van Groningen als filiaal. Die geschiedenis begint in juni 1948 als het agentschap in de Turftorenstraat tot filiaal wordt gemaakt met de heer A. Piest als directeur. Op 14 september 1948 is het nieuwe filiaal al verhuisd naar het Lopende Diep en wordt de officiële ope ning gevierd, die wordt verricht door jhr. Six van Hillegom. Ruim een jaar later overlijdt de heer Piest tengevolge van een verkeersongeval; het is 28 november 1950 en de directie wijst als zijn opvolger aan de heer J. de Haan, die zes jaar later, 31 december 1956 met pensioen gaat. Met ingang van 1 januari 1957 is de heer B. Helms directeur. 1957 wordt de heer B. Helms directeur, de veilingvereniging Eendracht waar men alras begon met slopen, teneinde te kun nen gaan bouwen. Maandenlang hebben onze Groningse collega's in een keet hun werk moeten doen, waaruit zij enige tijd geleden verlost werden. Nu staat dan de officiële opening voor de deur. Hierna volgen enige foto's die een beeld geven van hetgeen er de laatste veertien jaar in Groningen is gebeurd. Ter gelegenheid van de officiële opening op 14 september 1948 van het pand aan het Lopende Diep werd een foto gemaakt waarop men jhr. Six van Hillegom aan de tafel ziet zitten, geflankeerd door (links) de heer A. Piest en (rechts) mr. Egberts. 10

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 12