Jubilaris Jansen en echtgenote. 1 Veertig jeer in dienst Jubileum van de heren Jansen en Zeienster Dat de heer Jansen het eerst wordt genoemd heeft nog een andere reden dan dat zijn naam alfabetisch eerder komt: hij kwam namelijk op 21 april 1922 in dienst, terwijl de heer Zevenster drie dagen later begon. Dit was ook de reden waarom ir. R. van Marwijk Kooy de heer Jansen het eerst toesprak toen de beide jubilarissen dinsdag 24 april j.l. in de Gijsbreghtkelder gehuldigd werden. Twee mannen die veertig jaar in dienst zijn vertegenwoordigen tachtig jaar erva ring en de heer Van Marwijk Kooy wees erop dat deze mannen gewerkt hebben op een manier zoals de directie dat graag ziet. Th. Jansen kwam in dienst op een uurloon van acht cent; door zijn taak opvatting en plichtbetrachting was hij velen ten voorbeeld. Hij is nu eerste wortkoeler in de gistkelder, een verant woordelijke post; maar ook voor zijn me demensen buiten de brouwerij heeft hij bewezen verantwoordelijkheid te bezitten want ontelbare malen heeft hij reeds bloed afgestaan. De heer Van der Maas, chef bierproductie, schetste de jubilaris als een van de mensen door wier handen al het door ons gebrouwen bier gaat en dat wil wat zeggen bij de sterk gestegen omzet. De interessantste jaren gaan nu nog voor u komen, zei de heer Van der Maas, want er staan grote veranderingen voor de deur, die veel van de mensen in de gistkelder zullen vragen. Ook de heer Kroesen, al sedert veertig jaar colle ga, voerde het woord en bood namens het personeel het echtpaar Jansen een staande schemerlamp aan. De heer Van Marwijk Kooy noemde de naam Zevenster legendarisch. De huidige jubilaris, S. J. Zevenster heeft twee broers bij de brouwerij, van wie er inmiddels een is gepensioneerd. Zowel letterlijk en figuurlijk waren het krachtfiguren en lichaamskracht is in het bedrijf niet al leen gemakkelijk maar ook zeer in trek en het is dan ook geen wonder dat de bazen steeds hun best deden S. J. Zeven ster op hun afdeling te krijgen. Mede hierdoor geraakte hij van lieverlede van de ene afdeling in de andere om tenslotte terecht te komen bij de expeditie, waar

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 3