Deze maand En wat zei ontvingen wij van een Amstelman een brief, waarbij hij een stukje voor Het Spongat had ingesloten. „Ik weet eigen lijk niet of het gewoonte is dat men zo maar in Het Spongat schrijft of dat men daartoe aangezocht moet worden", aldus een zin uit deze brief. We zijn daar even van geschrokken, want deze woorden openden wijde vergezich ten. Wij zagen voor ons geestesoog aller lei Amstelmensen nerveus op hun horloge kijken en uit het raam staren. Zij ver wachtten de postbode met een brief van ons. Kant en klaar voor hen op tafel lag een artikel voor Het Spongat, alleen zij gaven het niet bij de redactie af omdat zij hiertoe niet waren aangezocht. Wat staat ons nu te doen? Koortsachtig brieven met verzoeken om bijdragen gaan schrijven? Nee, geachte briefschrijver, dat doen wij niet. Wij vragen vergiffenis voor het grapje dat wij ons op uw kos ten (zij het dan anoniem) hebben ver oorloofd en wij haasten ons hieraan toe te voegen, dat de schuld waarschijnlijk bij ons ligt. Hoewelmeermalen hebben wij in Het Spongat om bijdragen gevraagd, maar die verzoeken heeft u misschien niet gelezen. Hoe het zij: bijdragen voor ons perso neelsblad zijn altijd welkom en het is beslist niet waar dat men moet worden aangezocht om iets te schrijven. Over het algemeen kunt u stellen, dat als u iets ervaart of weet wat u belang inboezemt, dan is het in de meeste gevallen iets wat ook vele van uw collega's interesseert en dus goed voor ons blad. Dit wil niet zeg gen, dat u per se zelf moet schrijven. Als u meent dat uw stilistische ga ven niet voldoende geoefend zijn, ver tel ons dan wat u had willen schrij ven en de zaak komt in orde. Be sluit niet te gauw, dat u het niet zelf kunt opschrijven. Om te schrijven moet men zich aan tafel zetten met pen en papier en gaan schrijven. Dat kost enige moeite, maar het is leuk zelf iets geproduceerd te hebben en het geeft vol doening het gedrukt te zien. Onze voorplaat brengt een zonnige Mau- ritskade in beeld: stapels kisten met volle en lege flessen, laden en lossen. Wat zouden we moeten beginnen als we bij al deze activiteiten niet konden beschik ken over heftrucks? Wij hebben aan deze krachtpatsers een artikel gewijd, waaruit o.a. blijkt dat ze bijzonder kostbaar Een groot en ingewikkeld karwei is ae verbouwing van ons bedrijf. Op zeer overzichtelijke wijze geeft ir. Boonen in dit nummer verslag van hetgeen er ge beurd is en nog te doen staat. Op bescheiden wijze is het plan voor onze collega's een bridgedrive te organi seren, uitgevoerd; een kleine dertig spe lers hebben 27 april in de Gijsbreght- kelder hun krachten gemeten. Het is een genoeglijke avond geworden, uitstekend geleid door de heer Dalmolen en enkele bestuursleden van zijn vereniging. Onze grote voorjaarsactie waarbij de we derverkopers van Amstel bier zijn betrok ken blijkt een goede weerklank te krij gen. Wij hebben enige wijzigingen in het systeem moeten aanbrengen, maar met vereende krachten is deze tegenslag over wonnen en de deelnemers zijn unaniem van oordeel dat deze actie niet licht ver geten zal worden. Jordan? Wijsheid is weten wat er gedaan moet worden; kunde is weten hoe het gedaan moet worden en deugd is doen.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 2