TECHNISCH PERSONEEL IN JORDANIË Deze achttien mannen vormen het technisch personeel van de Jordan Brewery te Zerqa, Jordanië. Zij werden gefotografeerd voor de ingang van de bottelarij. De man met het geopende jasje en de stropdas is de heer Khedairi, de brouwmeesternaast hem staat de heer Stoltz, assistent-brouwmeester, die binnenkort naar Nederland terugkomt. De man op de voorgrond met de witte hoofddoek is o.a. portier en van het begin af bij de Jordaanse brouwerij in dienst. De tweede gehurkte man van links draagt de typische Jordaansè hoofdbedekking: een roodwitte doek. Het kantoor van de brouwerij is gevestigd te Ammande hoofdstad. OPENING SCHEPERBOER In het landelijke Twello, enkele kilo meters ten westen van Deventer heeft de firma Scheperboer op 21 maart jd. offi cieel haar nieuwe bedrijf in gebruik ge nomen. Dit geschiedde door de burge meester van de gemeente Voorst, mr. G. W. J. baron van der Feltz ten overstaan van zeshonderd gasten. De heer J. H. Scheperboer, een der directeuren, had te voren een overzicht gegeven van de groei van het bedrijf. Hieruit bleek o.a. dat het deze zomer veertig jaar geleden is dat de firma Amstel bier ging verkopen. Tegenwoordig heeft het bedrijf een bot tellicentie van Seven Up; een gedeelte van de ruimte is daarom in beslag ge nomen door spoel- en bottelmachines. Ook de heer Kranenberg, president-com missaris van de firma Scheperboer voerde het woord. Er werden vele fraaie geschenken aange boden. Behalve een enorme uitbreiding van de opslag- en expeditieruimte, heeft men ook een nieuw kantoor in gebruik genomen, dat is ondergebracht in een bestaande villa enkele meters er vandaan. Wij wensen de firma Scheperboer veel succes en vertrouwen dat de samenwer king tot in lengte van jaren bestendigd zal blijven. HET VERSCHIL Na afloop van een bierles vroeg de docent aan de cursisten (allen kantoor bedienden) of zij nog iets te vragen had den. Uit verlegenheid meldde niemand zich. Daarop stelde de leraar voor vragen schriftelijk in te dienen. Op een briefje kreeg hij toen de vraag: Wat is het ver schil tussen zytase, diastase en extase? 10

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 12