Ontploffing in Rotterdam Vrijdag 6 april is de verwarmingsketel van de N.V. Chefaro, Keileweg te Rot terdam uit elkaar gesprongen, hetgeen aan een machinist het leven heeft gekost, terwijl vier andere arbeiders verwondin gen opliepen. De fabriek, die o.a. geneesmiddelen maakt, is een buur van ons filiaal en dit kreeg dan ook aanmerkelijke schade. Er gingen heel wat ruiten kapot en het pand zag eruit alsof er gebombardeerd was. Het was een vertrouwd beeld eigenlijk, her inneringen oproepend aan de oorlog, toen de overbuurman Van Berkel's Patent door bommen werd getroffen. Van ons filiaalpersoneel werd niemand gewond, hetgeen zuiver toevallig is, zo hoorden we van de heer J. J. M. Sluijter, chef expeditie, die op zijn kantoortje zat toen de ketel explodeerde. „Als ik had gestaan in plaats van gezeten was ik er niet meer geweest," zei hij, „de schrijf machine werd van de tafel gevaagd, mijn geopende la lag vol stenen en niet zulke kleintjes al kon ik dat eerst niet zien door een dikke stofwolk. Er vloog een steen dwars door mijn kantoortje en die sloeg een deuk in een auto, die op de expeditie stond te Iaden." Het is te begrijpen dat de heer Sluijter een slapeloos nachtje heeft doorgemaakt, want de schrik zit helaas niet alleen in de benen. Wij wensen onze Rotterdamse collega's geluk en hopen dat zij spoedig weer in een puntgaaf gebouw zullen werken. Stenen en niet zulke kleintjes lagen in het expeditiekantoor van ons filiaal in Rotterdam na de ontploffing hij Chefaro. Een schrijfmachine is van de tafel gevaagd.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 11