V riesdr oogafdeling. AMSTEL BIER IN DE VERENIGDE STATEN Opnieuw uitbreiding verkoopgebied Ook de Narragansett Brewing Company te Cranston, Rhode Island heeft nu een regeling met haar wederverkopers ge troffen om Amstel bier in de Nieuw- Engeland-staten (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Connecticut en Rhode Island) te verkopen. Volgens een woordvoerder van de Nar ragansett brouwerij past Amstel bier bij zonder goed bij de door deze brouwerij gevoerde produkten. Zoals wij in ons vorig nummer konden melden, heeft de Falstaff Brewing Cor poration besloten het Amstel bier in haar verkoopgebied, dat 28 staten omvat, te gaan verkopen. De Narragansett brouwerij verhoogde in 1961 haar verkoop met een recordpercen tage en verschafte zich met haar ruim 1,2 miljoen hl een plaats onder de groot ste brouwers van Amerika. (Zoals vele namen in de Verenigde Sta ten is Narragansett ook van Indiaanse oorsprong: het is de naam van een In dianenstam, waarnaar eveneens de Narra gansett baai in Rhode Island is genoemd. Nu we het toch over namen hebben: de brouwmeester van de Narragansett brou werij heet John Strauss.) laboratoria en onderzoekingsafdelingen aldaar weten dat de produkten goed zijn en met zijn manier van werken ligt het Preservenbedrijf nauwelijks bij de Ameri kaanse bedrijven ten achter en staat in Europa zelfs aan de top. Ondanks de toeneming van het aantal verwerkingsmachines blijft handenarbeid onontbeerlijk en het Preservenbedrijf heeft dan ook ruim vierhonderd mensen in dienst, van wie er een zeventigtal vijf entwintig jaar of langer aan het bedrijf is verbonden. Dag in dag uit worden grote hoeveel heden kweekprodukten van de Neder landse tuinderijen en boomgaarden aan de Haagweg binnengebracht en als ze er uit komen zijn ze gedroogd of gevries droogd. Gedroogde groenten, ingeblikt fruit, vruchtenpulp en tomatenprodukten en natuurlijk ook jam, als vanouds, van hoge kwaliteit, bekend en gewaardeerd in het buitenland. Een produkt dat wij allen goed kennen is Nibb-it, het knappende zoutje, ook uit Breda. Diabetici kunnen toch vele lekkernijen eten, dank zij het Preservenbedrijf, dat allerlei soorten Vlinderco-artikelen bereidt (dus zonder suiker). De directie is in handen van de heren D. R. d'Arnaud Gerkens en drs. A. van den Bergh. En al ligt het Preservenbedrijf wat achter de huizen verscholen, zijn faam is inter nationaal en kan de toets van de kritiek glansrijk doorstaan.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 9