Ir. R. van Marwijk Kooy op Puerto Rico Op 1 februari j.l. herdacht de heer M. H. Prenen te Haarlem, dat hij vijftig jaar geleden zijn handel in dranken oprichtte. De firma Prenen, die als subagent reeds jarenlang Amstel bier verkoopt hield een receptie, die zeer druk werd bezocht. Op de foto brengt de heer P. Kranenberg een toost uit met de heer Prenen; op de achtergrond de heer WG. Prenen, een zoon van de jubilaris. In San Juan op Puerto Rico, waar de Amstel Brouwerij een brouwerij gaat ves tigen, heeft ir. Van Marwijk Kooy aan journalisten het een en ander verteld over deze plannen. Aan het verslag dat in het dagblad El Mundo van 15 februari j.l. verscheen, ontlenen wij het volgende. Met de bouw van de brouwerij zal in het midden van dit jaar worden begonnen en wel aan de straatweg die naar de luchthaven leidt. Van de 175 werknemers die er in het begin werk zullen vinden, komen er zes, onder wie de brouwmees ter, uit Nederland. De overigen, met in begrip van de directeur en de bedrijfs leider, zullen Portoricanen zijn. Amstel zal geen kosten sparen, „aldus de heer Van Marwijk Kooy," om Puerto Rico een brouwerij te schenken waar an dere landen het om zullen benijden. Hoe wel het mout uit Europa zal komen, zal de brouwerij zoveel mogelijk alles op de lokale markt kopen, inclusief de flessen en de kroonkurken. Amstel zal niet con curreren met de twee brouwerijen die reeds op Puerto Rico werken, aangezien deze een ander soort bier brouwen. Am- stelbier zal van Europese kwaliteit zijn, gebrouwen op Puerto Rico. ZEEREIS IN EEN BROUWKETEL Gregor Rummelaff, een dikke bierbrou wer uit Koningsberg, zei in 1558 dat hij over het Frische Haff naar Dantzig zou roeien in zijn grootste bierkuip. De men sen dachten dat deze opschepperij onmo gelijk was en sloten een weddenschap met hem af die wel veertigduizend Poolse guldens groot was. 11 augustus begon Rummelaff, rijkelijk van mondvoorraad voorzien, de tocht in de brouwkuip. Hij roeide de Pregel af, stak het Frische Haff over, stuurde zijn vaartuig de Nogat op en voer toen over de Weichsel tot aan Dantzig, waar hij na een week behouden en wel aankwam. Hier werd de bierbrouwer geestdriftig ontvangen, het merkwaardige scheepje werd in triomf door de straten gedragen en de raad van Dantzig richtte te zijner ere onder trompetgeschal en paukgeroffel een feestmaal aan.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 15