OP VERKENNING IN DE VAKANTIE Verbaasd en geïnteresseerd zullen in de Paasvakantie enige leerlingen van de hoogste klassen van middelbare scholen met ons bedrijf kennismaken. Wij zullen ze kunnen ontmoeten op het hoofdkan toor, in het laboratorium, op de expeditie en in de brouwerij, terwijl zij bezig zijn enige inzicht te verwerven in de bedrij vigheid van een grote brouwerij. Het doel van deze kennismaking is niet: rekrutering van arbeidskrachten; de be drijven, aangesloten bij de Stichting Con tactcentrum Bedrijfsleven-Onderwijs wil len hiermede alleen het onderwijs een dienst bewijzen. Het is namelijk van groot belang, dat de jonge mensen, zodra het einde van hun schooltijd nadert, enig inzicht krijgen in de maatschappij waarin zij zullen gaan werken, zodat zij spoedig kunnen beslissen naar welk facet hun be langstelling uitgaat. Het gevolg van het meestal enige dagen durende bezoek kan dus zijn, dat de leerling zich teleurgesteld voelt in de bedrijfstak, die oorspronkelijk zijn voorkeur had. Hij kan zich ook gesterkt voelen in het vermoeden dat hij hier op zijn plaats zal zijn; in elk geval wordt zijn kennis verdiept en zal hij een beter begrip hebben gekregen van hetgeen er omgaat. Na afloop van het bezoek maakt de leer ling een verslag, dat zowel voor de schoolfunctionarissen als voor het bezoch te bedrijf een goede informatiebron biedt voor de opgedane ervaring en de mening die men zich heeft gevormd. Het Contactcentrum is drie jaar geleden begonnen met deze vakantieverkenningen en in een smaakvol opgemaakte krant heeft zij dit jaar de leerlingen een be schrijving van vijfenzestig bedrijven ge geven, zodat de keus ruim is. Met be langstelling ziet de Amstel Brouwerij uit naar het groepje dat vanwege zijn voor keur voor ons bedrijf een gedeelte van de Paasvakantie op de Mauritskade zal doorbrengen. Keldermeester Van Leeuwen achtte het curieus, dat zojuist een DOS-man (de heer Stomps) een Ajaxied had toegespro ken; hijzelf was steeds een Ajax-aanhan- ger geweest, maar dacht wel, dat hij nu DOS zou gaan toejuichen. Hij noemde de heer Weisenborn vanwege zijn goede lei ders-eigenschappen een „eikeboom der gerechtigheid" en een vakman met een groot vermogen om bier te proeven. De heer Weisenborn zei in zijn dank woord dat hij altijd met veel genoegen bij de Amstel Brouwerij had gewerkt en hij prees het bedrijf gelukkig dat het in de persoon van ir. Van Marwijk Kooy een waardig opvolger had gekregen van de heer M. van Marwijk Kooy. Hij dank te het laboratoriumpersoneel en de bazen voor de goede samenwerking en richtte zich tenslotte tot zijn opvolgers: wij heb ben een produkt dat kan wedijveren met het beste bier ter wereld, houdt het zo, heren, en maakt het, kon het zijn, nog beter. (Door een misverstand is in het artikel over de heer Weisenborn, dat in ons blad van januari werd opgenomen, ver meld dat hij in 1916 werd aangenomen tegen een salaris van vijftien gulden per maand; dit moet zijn vijftig gulden.) DANKBETUIGING Directie en allen die aanwezig waren bij mijn offciële afscheid op 2 maart j.l. be tuig ik, mede namens mijn vrouw, mijn oprechte dank voor de onvergetelijke mo menten die mij, op welke wijze ook, zijn bereid. Tevens dank ik allen die hebben bijgedragen aan het afscheidscadeau, een enveloppe met inhoud, waaraan door mijn vrouw en mij, zo spoedig mogelijk een bestemming zal worden gegeven. J. G. A. Weisenborn. VIJF JAAR TINGEL TANGEL Op 7 maart 1957 gaf het cabaret Tingel Tangel zijn eerste voorstelling in het cafeé Chevalier d'Or. Het is sindsdien verhuisd en vestigde zich permanent in een knus zaaltje aan de Amsterdamse Nieuwe Zijds Voorburgwal, waar het 7 maart 1962 zijn eerste lustrum vol maakte. Dit ging gepaard met enige fees telijkheid en werd besloten met de aan bieding van een beginkapitaaltje voor de Stichting Blijvend Applaus, die zich ten doel stelt behoeftige, oudere artiesten te steunen. De talrijke vrienden van Tingel Tangel, dat die vijf jaar geleid werd door de heer Sieto Hoving, werden na afloop van de jubileumvoorstelling door de Am stel Brouwerij uitgenodigd samen te ko men in de Gijsbreghtkelder, waar o.a. vele artiesten van naam gaarne van de ge legenheid gebruik maakten de leden van dit succesvolle politieke cabaret geluk te 11

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 13