In de filterkelder wordt momenteel een grotere kiezelgoerfilterinstallatie opgezet met een capaciteit van 5.000 liter per uur. Over een paar maanden zullen de nieuwe afdelingen in gebruik worden genomen. De oorspronkelijke capaciteit van de brouwerij zal dan ruim verdubbeld zijn. Op korte termijn staan nog op het pro gramma het slopen van de te kleine en in de weg staande kantine en de bouw van een ruime kantine met was-, toilet-, kleed- en doucheruimten. De moutsilo in aanbouw. Links enige bier tanks bestemd voor de derde legerkelder. NIET SLOPEN Van het brouwerijterrein dat 12.000 m2 groot is, zal dan ruim 3.300 m2 bebouwd zijn. Moeten in een verder verschiet de machinekamer en het brouwhuis nog eens uitgebreid worden, dan zijn wij hier in ieder geval zo gelukkig, dat er nog bouw terrein te over is en er geen huizen ge sloopt moeten worden In maart 1961 brachten wij naast het Pilsener en Stout ook Amstel Gold op de markt. Wij vertrouwen, dat met de toenemende welvaart in Suriname ook onze omzet gelijke tred zal blijven hou den. Voor een voltropisch klimaat is hier het bierverbruik van ongeveer zestien liter per hoofd nog aan de lage kant, zodat aangenomen mag worden, dat er nog belangrijke mogelijkheden tot stij ging zijn, mede gezien de enorme be volkingsaanwas. Door de sterke verbete ring van de gezondheidszorg en vermin dering van de zuigelingensterfte bedraagt het jaarlijkse geboorteoverschot rond drie procent. Statistici hebben berekend, dat in 1965 de helft van de bevolking van Suriname zal bestaan uit mensen met een leeftijd van beneden de vijftien jaar. Ook zij zullen eens de kinderschoenen ontwas- De Surinaamse Brouwerij aan de voorkant gezien. Links op de achtergrond het silo gebouw. sen zijn en hopelijk ook hun biertje lus ten A. Dumoleijn. FINALE KLAVERJASTOERNOOI Onze klaverjasclub is vrijdag 23 februari voor de zesde maal gastheer geweest voor de deelnemers aan het klaverjastoernooi. Vijftig verenigingen hebben hun beste krachten gegeven en de uitslag van de vijf speelavonden was als volgt: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 22486 punten 22345 punten 21896 punten 21876 punten 21675 punten 21508 punten Krommerdt Cindu KLM Amstel Brouwerij Blauw-Wit Nufa Op de finale-avond werd de wisselbeker veroverd door Nufa met 22338 punten en met het totaal van dertien marsen werd DJK winnaar. De heer N. Broekhuysen had zich bereid verklaard de prijzen uit te reiken en hij deed dit met een toepasselijk woord voor ieder. Het bestuur wil de heer Broek huysen daarvoor hartelijk danken. Na afloop van de prijsuitreiking hieven alle aanwezigen het Amstel bier hoog en werd er een flinke bres geslagen in de voorraad hartige hapjes. Het toernooi is gelukkig goed geslaagd en al mogen wij als gastheren ons natuur lijk niet op de borst slaan, toch geloven wij wel, dat een glaasje bier bij de wed strijden wonderen werkt. Als wedstrijdleider wil ik al degenen die hebben medegewerkt van deze plaats nog eens hartelijk bedanken. F. J. N. Borsch, secretaris. KJC Amstel Brouwerij,

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 11