Kantoorfiliaal vordert gestaag De bouw van het kantoorfiliaal op het oude keldergebouw aan de binnenplaats (de driehoek) vordert gestadig, al is er door de vorst enige achterstand ontstaan, waardoor pas begin juni deze uitbreiding van onze kantoorruimte zal kunnen wor den opgeleverd. Het belooft een fraai en comfortabel onderkomen te worden, plaatsbiedend aan maximaal honderd per sonen, voor het merendeel behorend tot afdelingen die weinig of niet met bezoe kers te maken hebben. De lengte be draagt 48 m, de breedte dertien meter, met in het midden een gang. De kantoor lokalen zijn van elkaar gescheiden door wanden die op een afstand van vijf me ter van elkaar staan en eventueel ver plaatst kunnen worden. Het ontwerp is van onze technische dienst, die ook het toezicht over de bouw heeft. Natuurlijk komen er toiletten, garderobe en centrale verwarming in, terwijl aan beide zijden ramen komen, die geopend kunnen wor den. Het ligt niet in de bedoeling een luchtbrug van het hoofdkantoor naar het filiaal te maken en de enige toegang zal dan ook zijn via de spoelplaats. Nog even zal het gedrang op het hoofd kantoor duren en dan breekt voor enige afdelingen een ruimere tijd aan, als we het zo mogen zeggen, een tijd, waarover ze veel later zullen spreken in de geest van: ,,Weet je nog wel, die gezellige ja ren, dat we in dat knusse gebouwtje za ten? Wat een tijd, je kende iedereen, een heel verschil met tegenwoordig VAN DE BRUG AF GEZIEN Enkele weken geleden was de bouw van het noodkantoor zover gevorderd als op bo venstaande foto, gemaakt op de brug tus sen kantoor en bottelarij, te zien is. DE AMSTEL, AMSTER, EEMSTER Amstel heet onze brouwerij en Amstel heet ons bier, genoemd naar de rivier, waaraan o.a. Amsterdam zijn naam dankt, liet is aardig over deze stroom het vol gende te lezen in een encyclopedie van anderhalve eeuw geleden: Amstel, Amster en ook Eemster, rivier, die uit verscheide binnenwateren als de Miert, Drecht en andere ontstaat, omtrent twee kleine mylen boven Amsterdam, bij een dorp, den Uithoorn genaamd, den naam van Amstel bekomt, onderwege verscheide andere wateren ontfangt, en vervolgens door Amsterdam loopt, daar zij aan den ingang met een konstige aanzienlijke stene brug, de Amstelbrug genaamd, verciert is, en de stad als in twee delen of zijden de oude en de nieuwe zijde verdeelt, en zich aan het ander end in 't schiprijk Y ont last, waarin zij door een dam of sluis, in het midden van de stad gemaakt, geleid ivord, waarom haar mont of uitwatering van die sluis tot het Y, het Damrak, in de gemene uitspraak Ammerak, genoemt word. Voor dezen pleegde men langs deze rit ier door de gehele stad te varen tot in het Y: daarna heeft de Beurs, met een brug op den Amstel gesticht, de vaart op die plaats gestuit, 'twelk de voortreffelijke dichter van den Ystroom, ter plaatze daar bij de twee rivieren, als uit yverzucht op elkander verbolgen invoert. AMSTELRECLAME OP H1RSCHGEBOUW Letters van 1.7b m hoog vormen de woor den Amstel bier op het dak van het Hirsch- gebouw zowel aan de kant van het Leidse- plein als van het Kleine-Gartmanplantsoen. Door het voortdurend aan- en uitflitsen trekken zij reeds van verre de aandacht voor ons produkt op het beroemdste plein van Nederland. Deze neoninstallatie werd aangelegd door Philips Neon N.V. 7

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 9