Deze maand En wat zei David Kalisch Waar men rookt, laat alle angst daar varen Slechte mensen hebben geen sigaren. hebben we resultaten kunnen zien van een maand roken. Met ingang van 1 janua ri j.l. is voor de duur van een maand het rookverbod in de brouwerij opgeheven en daar is dankbaar en redelijk gebruik van gemaakt. Een enkele keer moest een boete worden opgelegd, want er zijn altijd men sen die het zonde vinden hun sigaret te doven als ze het trappenhuis betreden (waar NIET mag worden gerookt), omdat ze er maar even behoeven te zijn. De resul taten zijn dus bevredigend geweest en daar om is besloten het rookverbod nog twee maanden voor opgeheven te verklaren. Voor de kantoormensen die op de brouwe rij komen is het wel uitkijken, want die weten nog niet precies waar roken nu eigenlijk wel mag en waar niet, maar reus achtige borden zullen hen wel spoedig weg (of rook-)wijs maken. Laten we niet te vlug denken dat een brouwerij nat genoeg is om brandgevaar uit te sluiten, want kort geleden heeft een verbolgen huisvrouw, kwaad omdat haar man, die in een Duitse brouwerij werkte en zo vaak met een bier tje teveel op thuiskwam, kans gezien die brouwerij in de as te leggen. Ze is mis schien op de kwetsbaarste plek begonnen, de moutzolder, maar iedereen die in ons bedrijf te maken heeft met de brandbestrij ding weet, dat brand in een brouwerij lang geen onmogelijkheid is. In acht nemen van de voorschriften is dan ook van groot be lang voor ons allen. Radio Nederland Wereldomroep heeft ons, in de persoon van de heer Valero van de Spaanse sectie, een bezoek gebracht en een klankbeeld gemaakt van ons bedrijf, dat op 7 februari is uitgezonden. Het leeuwen deel van het gesprek was voor de heer Eyck van Publiciteit, die door miljoenen Spaans sprekende luisteraars van de Wereldomroep is gehoord. De heer Valero heeft ook twee Spaanse werknemers enkele vragen gesteld (een van de Canarische eilanden en een uit Barcelona)hun antwoorden waren zeer vleiend voor ons, hoewel het klimaat in de hoek zat waar hun klappen vielen. Maar ja, zij zitten zo vaak in de hoek waar het weer zijn klappen uitdeelt. Die komen raak aan voor mensen die zo dicht bij Afrika geboren en getogen zijn. De Canarische eilanden (niet genoemd naar kanaries hoewel die er in het wild voorkomen maar naar de vele honden die daar eertijds werden aangetroffen, canis hond) lig gen aan de westkust van Afrika, ten zui den van Madeira (zie kaartje) en werden in de Oudheid de Gelukzalige eilanden genoemd, vanwege het milde en gezonde klimaat. Ja, wat dat betreft hebben de Ca- nariërs een slechte ruil gedaan. CASA,ö1_Anca SAHARA MALI Tractercn bij feestelijke gelegenheden is een zoete gewoonte, die evenwel voor degene die het betalen moet een zoetzure of zelfs zure aangelegenheid is. Wij hebben in dit nummer een artikel opgenomen, dat wij bij zonder in uw belangstelling aanbevelen, en dat deze tracteergewoonte eens op de korrel neemt. Hoe denkt u erover, bent het met de conclusie eens, voelt u het oo^^ als een feestbelasting, zoudt u het toejui chen als we er mee ophielden of het sterk inperkten? Wij zien met belangstelling uw reactie tegemoet; desgewenst laten wij bij publicatie van uw mening uw naam weg. Het gaat ons in eerste aanleg om de opinie, niet om de persoon van wie die opinie af komt.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 2